Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou

Tagy:  zdražování, peníze, recese, ekonomická krize, počítače

Pokud chcete kupovat nový počítač, máte pravděpodobně nejvyšší čas, protože v průběhu roku by ceny elektroniky mohly začít růst. Zvyšování cen by mělo být nejznatelnější právě u počítačů. Nárůst cen má na svědomí, podle společnost Gartner beancounters, hlavně nedostatek komponentů potřebných pro jejich stavbu. Mluví se o tom, že chybějí operační paměti, ale i LCD panely.

I když se nejedná o příliš velké peníze, a zdražování se zřejmě projeví jen mírným nárůstem, starosti nastávají hlavně dodavatelům chybějících komponentů, ale i přímým prodejcům techniky. Dodavatelé totiž, pokud nestihnout plnit své závazky, mohou přijít o výhodné obchody, firmy zaměřené na výrobu počítačů pak nemohou plně naplňovat poptávku a prodejci v obchodech pak ztrácejí peníze také, nemají totiž co prodávat.

I když situace nebude zřejmě tak vážná jak to na první pohled vypadá, už příští rok by jsme se mohli dočkat návratu „do starých kolejí“ a poklesu cen. Paradoxně však může být zdražování i k prospěchu, výrobci se totiž budou muset zamyslet nad tím, co má cenu vyrábět a co ne, takže by jsme se mohli dočkat některých zajímavých inovací.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou byla publikován 15. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Moderní domácnost je SMART
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!