Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou

Tagy:  zdražování, peníze, recese, ekonomická krize, počítače

Pokud chcete kupovat nový počítač, máte pravděpodobně nejvyšší čas, protože v průběhu roku by ceny elektroniky mohly začít růst. Zvyšování cen by mělo být nejznatelnější právě u počítačů. Nárůst cen má na svědomí, podle společnost Gartner beancounters, hlavně nedostatek komponentů potřebných pro jejich stavbu. Mluví se o tom, že chybějí operační paměti, ale i LCD panely.

I když se nejedná o příliš velké peníze, a zdražování se zřejmě projeví jen mírným nárůstem, starosti nastávají hlavně dodavatelům chybějících komponentů, ale i přímým prodejcům techniky. Dodavatelé totiž, pokud nestihnout plnit své závazky, mohou přijít o výhodné obchody, firmy zaměřené na výrobu počítačů pak nemohou plně naplňovat poptávku a prodejci v obchodech pak ztrácejí peníze také, nemají totiž co prodávat.

I když situace nebude zřejmě tak vážná jak to na první pohled vypadá, už příští rok by jsme se mohli dočkat návratu „do starých kolejí“ a poklesu cen. Paradoxně však může být zdražování i k prospěchu, výrobci se totiž budou muset zamyslet nad tím, co má cenu vyrábět a co ne, takže by jsme se mohli dočkat některých zajímavých inovací.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou byla publikován 15. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!