Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou

Pokud chcete kupovat nový počítač, máte pravděpodobně nejvyšší čas, protože v průběhu roku by ceny elektroniky mohly začít růst. Zvyšování cen by mělo být nejznatelnější právě u počítačů. Nárůst cen má na svědomí, podle společnost Gartner beancounters, hlavně nedostatek komponentů potřebných pro jejich stavbu. Mluví se o tom, že chybějí operační paměti, ale i LCD panely.

I když se nejedná o příliš velké peníze, a zdražování se zřejmě projeví jen mírným nárůstem, starosti nastávají hlavně dodavatelům chybějících komponentů, ale i přímým prodejcům techniky. Dodavatelé totiž, pokud nestihnout plnit své závazky, mohou přijít o výhodné obchody, firmy zaměřené na výrobu počítačů pak nemohou plně naplňovat poptávku a prodejci v obchodech pak ztrácejí peníze také, nemají totiž co prodávat.

I když situace nebude zřejmě tak vážná jak to na první pohled vypadá, už příští rok by jsme se mohli dočkat návratu „do starých kolejí“ a poklesu cen. Paradoxně však může být zdražování i k prospěchu, výrobci se totiž budou muset zamyslet nad tím, co má cenu vyrábět a co ne, takže by jsme se mohli dočkat některých zajímavých inovací.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou byla publikován 15. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Smajlíci
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!