Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou

Tagy:  zdražování, peníze, recese, ekonomická krize, počítače

Pokud chcete kupovat nový počítač, máte pravděpodobně nejvyšší čas, protože v průběhu roku by ceny elektroniky mohly začít růst. Zvyšování cen by mělo být nejznatelnější právě u počítačů. Nárůst cen má na svědomí, podle společnost Gartner beancounters, hlavně nedostatek komponentů potřebných pro jejich stavbu. Mluví se o tom, že chybějí operační paměti, ale i LCD panely.

I když se nejedná o příliš velké peníze, a zdražování se zřejmě projeví jen mírným nárůstem, starosti nastávají hlavně dodavatelům chybějících komponentů, ale i přímým prodejcům techniky. Dodavatelé totiž, pokud nestihnout plnit své závazky, mohou přijít o výhodné obchody, firmy zaměřené na výrobu počítačů pak nemohou plně naplňovat poptávku a prodejci v obchodech pak ztrácejí peníze také, nemají totiž co prodávat.

I když situace nebude zřejmě tak vážná jak to na první pohled vypadá, už příští rok by jsme se mohli dočkat návratu „do starých kolejí“ a poklesu cen. Paradoxně však může být zdražování i k prospěchu, výrobci se totiž budou muset zamyslet nad tím, co má cenu vyrábět a co ne, takže by jsme se mohli dočkat některých zajímavých inovací.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Ceny počítačů tento rok zřejmě stoupnou byla publikován 15. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...