Chorvatskému prezidentovi stávkuje Facebook, má tam moc přátel

Tagy:  chorvatsko, prezident, záhřeb, facebook, sociální síť

S možná trochu úsměvným problémem se musí v těchto dnech potýkat nově zvolený prezident Chorvatska, Ivo Josipovič. Jelikož má jako jeden z mnoho politiků svůj profil na sociální síti Facebook, ti kteří ho mají rádi a fandí mu si ho přidávají jako přítele. Na tom by nebylo nic zvláštního, problém ovšem je, že Josipovič už má na svém profilu 5000 přátel, což je maximum, které na Facebooku můžete mít.

Dvaapadesátiletý prezident je sice nadšen tím, že ho má za oblíbence tolik lidí, zároveň mu ale vadí, že nemůže udělit povolení pro přátelství zhruba dalším sedmi tisícům osob. Dle svého vlastního vyjádření už kontaktoval i vedení Facebooku, aby mu pomohlo jeho problém vyřešit. Dále také řekl, že i když si nemůže další lidi přidávat, velmi ho těší, jaký je o něj zájem.

Chorvatská vlajka

Chorvatská vlajka

Josipovič se dostal do čela Chorvatska před čtyřmi dny, je teprve třetím prezidentem tohoto přímořského státu. Volby vyhrál celkem s přehledem, hlasovalo pro něj 60,3% lidí. Jako největší cíl svého úsilí si vybral vstup do Evropské Unie, urovnání všech sporů s okolními státy a boj proti rozmáhající se korupci.

Zdroj: ABS-cbnnews.com

Novinka Chorvatskému prezidentovi stávkuje Facebook, má tam moc přátel byla publikován 15. ledna 2010 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...