Rekord v přetaktování procesoru pokořen

Tagy:  procesor, intel, jádra, počítač, procesory, rekord, taktování, přetaktování

Hodna za co největším výkonem počítače znamená velké vklady peněz a neustále vynalézání nových a nových technologií a postupů při výrobě. Jedním ze směrů vývoje je i přetaktování procesoru počítače na vyšší frekvenci. Informaci o celém pokusu přinesl server Valid.canardpc.com.

Pro přetaktování byl vybrán procesor Intel Celeron 347 se standardní frekvencí 3.06 GHz. Jako základní deska byla vybrána DFI LanParty UT P35-T2R s čipsetem P35, na počítači běžel operační systém Windows XP. Jelikož tak náročný výkon procesoru vydal obrovské množství tepla, bylo potřeba jednotku nějak chladit, jako nejideálnější řešení se ukázal kapalný dusík.

Výsledná frekvence přetaktování procesoru byla 8199.5 MHz, což znamená překročení tři roky starého světového rekordu. Těžko říct, jestli pokoření rekordu přinese nějaký význam pro další ubírání vývoje procesorů, pokud by jsme ale chtěli využít takového výkonu v praxi, zřejmě by nám procesor moc dlouho nevydržel.

Za celou akcí stál ruský overclocker TiN, fotky chlazení a počítače je možné shlédnout na Forums.xtreme­labs.org.

Novinka Rekord v přetaktování procesoru pokořen byla publikován 29. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!