Rekord v přetaktování procesoru pokořen

Tagy:  procesor, intel, jádra, počítač, procesory, rekord, taktování, přetaktování

Hodna za co největším výkonem počítače znamená velké vklady peněz a neustále vynalézání nových a nových technologií a postupů při výrobě. Jedním ze směrů vývoje je i přetaktování procesoru počítače na vyšší frekvenci. Informaci o celém pokusu přinesl server Valid.canardpc.com.

Pro přetaktování byl vybrán procesor Intel Celeron 347 se standardní frekvencí 3.06 GHz. Jako základní deska byla vybrána DFI LanParty UT P35-T2R s čipsetem P35, na počítači běžel operační systém Windows XP. Jelikož tak náročný výkon procesoru vydal obrovské množství tepla, bylo potřeba jednotku nějak chladit, jako nejideálnější řešení se ukázal kapalný dusík.

Výsledná frekvence přetaktování procesoru byla 8199.5 MHz, což znamená překročení tři roky starého světového rekordu. Těžko říct, jestli pokoření rekordu přinese nějaký význam pro další ubírání vývoje procesorů, pokud by jsme ale chtěli využít takového výkonu v praxi, zřejmě by nám procesor moc dlouho nevydržel.

Za celou akcí stál ruský overclocker TiN, fotky chlazení a počítače je možné shlédnout na Forums.xtreme­labs.org.

Novinka Rekord v přetaktování procesoru pokořen byla publikován 29. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...