Církev chce s lidmi přijít více do kontaktu, i prostřednictvím Facebooku

Tagy:  farář, víra, kněz, facebook, twitter, sociální síť

Sociální síť Facebook se stává stále oblíbenější a oblíbenější, toho začínají využívat různé instituce, od škol, po firmy, které našly ve Facebooku velice užitečný marketingový nástroj, který jim dokáže najít spousty dalších zákazníků, navíc je zde jakási iluze bližšího kontaktu, mezi institucí a případným zájemcem o služby.

Ale nejenom firmy můžou Facebook využívat, k zapojení do dění na internetu se totiž chystá i církev. Papež Benedict XIV. vyzval kněží k většímu využívání internetu i sociálních sítí, neboť tak mohou být blíže svým věřícím.

Podle papeže se je církev nyní v jakési „obrodě“ a snaží se dostat více do podvědomí lidí, prostředkem jak to dokázat může být i Facebook, Twitter a různé jiné sociální sítě. Navíc, by mohl kněz komunikovat prostřednictvím sociální sítě se svými „ovečkami“, byl by jim tak blíž a samozřejmě i oni by se mohli obracet na něj.

Zdroj: Momlogic.com

Novinka Církev chce s lidmi přijít více do kontaktu, i prostřednictvím Facebooku byla publikován 31. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...