Google končí s podporou starších prohlížečů

Tagy:  google, služby, podpora, prohlížeče, windows, internet explorer, ie, firefox, safari, chrome

Google se rozhodl uskutečnit velký krok směrem kupředu a rozhodl se, že na webových službách, které provozuje skončí s podporou starších prohlížečů. Týkat se to má prohlížečů, které už mají na trhu jen velice malé zastoupení, konkrétně to má být Firefox 2.0, Internet Explorer 6.0 a Google Chrome 3.0 a všechny starší.

Oficiálně by se mělo začít s rušením podpory od prvního března, týkat by se to mělo služeb Google Docs a Google Sites, postupně budou přibývat další. Kromě těch prohlížečů, které jsou uvedeny na začátku, tedy IE, Firefox a Chrome se konec podpory bude týkat i těch, které už dále nejsou podporovány svými vývojáři, jsou tzv. mrtvé.

Kromě rady, které prohlížeče už nepoužívat přišel Google i s doporučením, které naopak používat, konkrétně jde o Microsoft Internet Explorer 7.0, Mozilla Firefox 3.0, Google Chrome 4,0, Safari 3.0 a samozřejmě všechny verze novější.

Důvody pro ukončení podpory jsou dva, jednak je to větší důraz na bezpečnost a také ulehčení práce, protože už není potřeba myslet při vývoji, jestli bude služba tak starý prohlížeč ještě podporovat.

Zdroj: Googleenterpri­se.blogspot.com

Novinka Google končí s podporou starších prohlížečů byla publikován 4. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!