Google končí s podporou starších prohlížečů

Tagy:  google, služby, podpora, prohlížeče, windows, internet explorer, ie, firefox, safari, chrome

Google se rozhodl uskutečnit velký krok směrem kupředu a rozhodl se, že na webových službách, které provozuje skončí s podporou starších prohlížečů. Týkat se to má prohlížečů, které už mají na trhu jen velice malé zastoupení, konkrétně to má být Firefox 2.0, Internet Explorer 6.0 a Google Chrome 3.0 a všechny starší.

Oficiálně by se mělo začít s rušením podpory od prvního března, týkat by se to mělo služeb Google Docs a Google Sites, postupně budou přibývat další. Kromě těch prohlížečů, které jsou uvedeny na začátku, tedy IE, Firefox a Chrome se konec podpory bude týkat i těch, které už dále nejsou podporovány svými vývojáři, jsou tzv. mrtvé.

Kromě rady, které prohlížeče už nepoužívat přišel Google i s doporučením, které naopak používat, konkrétně jde o Microsoft Internet Explorer 7.0, Mozilla Firefox 3.0, Google Chrome 4,0, Safari 3.0 a samozřejmě všechny verze novější.

Důvody pro ukončení podpory jsou dva, jednak je to větší důraz na bezpečnost a také ulehčení práce, protože už není potřeba myslet při vývoji, jestli bude služba tak starý prohlížeč ještě podporovat.

Zdroj: Googleenterpri­se.blogspot.com

Novinka Google končí s podporou starších prohlížečů byla publikován 4. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...