iMussolini končí

Tagy:  iMussolini, diktátor, fašismus, nacismus, itálie, iphone, apple, program, aplikace

Stal se obrovským objektem zájmu i odsuzování a nyní přišla jasná zpráva – je s ním konec. Mluvíme o aplikaci pro mobilní telefony iPhone, která se jmenuje iMussolini a už podle názvu měla velice rozporuplný obsah. Prostřednictvím iMussolini bylo totiž možné stahovat proslovy a citáty diktátora Benita Mussoliniho.

Luigi Marino, který program pro telefony vyvíjel prý musel ustoupit nátlaku společnosti Cinecitta Luce, která vlastní všechna práva k proslovům Mussoliniho a pohrozila vývojáři žalobou s finančním odškodněním za ušlý zisk.

I přes protesty velkého množství židovských organizací a jiných organizací podporujících lidská práva se stal iMussolini jednou z nejstahovanějších aplikací pro iPhone v Itálii, jednu dobu se dokonce držel úplně na špičce žebříčku nejoblíbenějších aplikací.

iMussolini byl ke stažení od 21. ledna tohoto roku, možná se ale opět vrátí. Marino totiž řekl, že by rád program opět uvolnil ke stažení, až budou všechny právnické problémy vyřešeny.

Zdroj: Themovechannel­.com

Novinka iMussolini končí byla publikován 8. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...