Červené tlačítko má chránit děti před nevhodným obsahem internetu

Michael Kocáb, ministr pro lidská práva představil projekt Červeného tlačítka, které má chránit uživatele internetu, hlavně pak děti před nevyžádaným obsahem. Systém má fungovat tak, že pokud najde uživatel nějakou stránku, o které si myslí, že má nevhodný obsah, může ji pomocí Červeného tlačítka nahlásit.

Ono Červené tlačítko je vlastně plugin, který si nainstalujete do svého internetového prohlížeče, a pokud narazíte na nějakou stránku, kterou považujete za nebezpečnou, kliknete na tlačítko, vyplníte krátký formulář s detaily hlášení a celá zpráva se odešle. Ta je pak podrobena kontrole „horké linky“ nadace Saferinternet.cz a pokud je hrozba odůvodněná, záležitostí se začne zabývat Policie.

Celý projekt má ale zatím více záporů než kladů. V první řadě je zde velice jednoduché zneužití, většinu planých poplachů sice má odfiltrovat kontrola, ale je možné, že se k Policii dostane i stránka, která vůbec nebezpečná není. Také je zde problém s odesíláním zprávy, podle internetových expertů totiž Červené tlačítko odesílá i informace o počítači, takže zde úplná anonymita rozhodně není. Jestli se funkce osvědčí, to je zatím ve hvězdách.

Zdroj: Cervene-tlacitko.safe­rinternet.cz

Novinka Červené tlačítko má chránit děti před nevhodným obsahem internetu byla publikován 10. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!