Twitter měl výpadek, teď už by měl fungovat

Tagy:  twitter, zprávy, chyba, výpadek, hacker, útok

Pokud používáte Twitter určitě jste si všimli, že se před několika hodinami objevil výpadek, který měl za následek nefunkčnost celého systému. Miliony lidí z celého světa se tak museli obejít bez komunikace s ostatními.

Informace proč k výpadku došlo nebo kdo jej zavinil jsou zatím velice kusé. Samotné vedení Twitteru o celé záležitosti víceméně mlčí, objevila se však už zpráva od vedení, ve které je uvedeno, že služba už zase normálně funguje. To však není tak úplně pravda a mnoho uživatelů se stále nemůže dostat na svůj profil.

Pokud tedy nevydají správci sítě nějaké jasné stanovisko o důvodech výpadku se můžeme jen dohadovat. Některé zahraniční IT weby vyslovily i možnost útoku hackerů, naopak podle odborníků je výpadek spíše dílem nějaké systémové chyby než lidského pochybení.

Aktuálně už většině lidí Twitter jde, některé zprávy ale chodí se zpožděním, některé vůbec. Očekává se, že situace by se měla vrátit do normálu během dvou maximálně třech dní.

Zdroj: Blog.best-mobile.contrac­ts.co.uk

Novinka Twitter měl výpadek, teď už by měl fungovat byla publikován 1. března 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...