Největší výrobce disků je Seagate

Ekonomická krize zřejmě konečně ustupuje, napovídá tomu i průzkum společnosti TrendFocus, který měl určit, který firma vyrobí nejvíce pevných nebo externích disků. Za rok 200í se stal největší výrobcem diskl Seagate.

Podle zmiňovaného průzkumu se dokonce za celý loňský rok prodala ještě více disků než za rok 2008, mluví se o rozdílu až 3,1%. Konkrétně se za minulý rok prodalo 557 miliónů disků.

Seagate tak dokázal svou výhrou, že podíl 31.4% na trhu je více než oprávněný, druhým výrobcem je Western Digital, ten zabírá na trhu postavení 29.6%. Naopak vůbec nejméně disků prodala společnost ExcelStor, její podíl na trhu je jedna desetina procenta.

Navíc se projevuje i tendence většího prodeje disků určených pro mobilní počítače a notebooky, do standardních desktopů se už v poslední době tak moc neinvestuje.

Zdroj: Storagenewslet­ter.com

Novinka Největší výrobce disků je Seagate byla publikován 9. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!