Open GL 4.0 bude podporovat více karet

Tým vývojářů Khronos představil novou verzi rozhraní OpenGL. Vzhledem k tomu, že od vydání minulé verze 3.2 uplynulo již sedm měsíců, ve kterých samozřejmě byly představeny nové grafické karty, byla ve verzi 4.0 slíbena podpora většího množství typů karet.

Novinky jsou v podstatě stejné jako v rozhraní DirectX 11, namátkou tak můžeme vzpomenout zmiňovanou podporu většího množství karet, nebo opět o něco rychlejší práci. Pokud s OpenGL pracujete, ale máte některou z hodně starých karet, je zde možnost využít si OpenGL verze 3.3 což je v podstatě čtyřková verze, která ale funguje i na starých kartách.

Podporu pro OpenGL už slíbila nVidia, která počítá s tím, že bude OpenGL využívat na nově připravovaných grafických kartách s pracovním názvem Fermi. Další výrobce karet, AMD uvedl, že aktuálně velice dobře prodávaná řada karet HD 5000 je téměř stoprocentně kompatibilní s OpenGL 4.0.

Zdroj: Khornos.org

Novinka Open GL 4.0 bude podporovat více karet byla publikován 14. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!