Open GL 4.0 bude podporovat více karet

Tagy:  grafika, openGL, verze, nvidia, rozhraní

Tým vývojářů Khronos představil novou verzi rozhraní OpenGL. Vzhledem k tomu, že od vydání minulé verze 3.2 uplynulo již sedm měsíců, ve kterých samozřejmě byly představeny nové grafické karty, byla ve verzi 4.0 slíbena podpora většího množství typů karet.

Novinky jsou v podstatě stejné jako v rozhraní DirectX 11, namátkou tak můžeme vzpomenout zmiňovanou podporu většího množství karet, nebo opět o něco rychlejší práci. Pokud s OpenGL pracujete, ale máte některou z hodně starých karet, je zde možnost využít si OpenGL verze 3.3 což je v podstatě čtyřková verze, která ale funguje i na starých kartách.

Podporu pro OpenGL už slíbila nVidia, která počítá s tím, že bude OpenGL využívat na nově připravovaných grafických kartách s pracovním názvem Fermi. Další výrobce karet, AMD uvedl, že aktuálně velice dobře prodávaná řada karet HD 5000 je téměř stoprocentně kompatibilní s OpenGL 4.0.

Zdroj: Khornos.org

Novinka Open GL 4.0 bude podporovat více karet byla publikován 14. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...