Open GL 4.0 bude podporovat více karet

Tagy:  grafika, openGL, verze, nvidia, rozhraní

Tým vývojářů Khronos představil novou verzi rozhraní OpenGL. Vzhledem k tomu, že od vydání minulé verze 3.2 uplynulo již sedm měsíců, ve kterých samozřejmě byly představeny nové grafické karty, byla ve verzi 4.0 slíbena podpora většího množství typů karet.

Novinky jsou v podstatě stejné jako v rozhraní DirectX 11, namátkou tak můžeme vzpomenout zmiňovanou podporu většího množství karet, nebo opět o něco rychlejší práci. Pokud s OpenGL pracujete, ale máte některou z hodně starých karet, je zde možnost využít si OpenGL verze 3.3 což je v podstatě čtyřková verze, která ale funguje i na starých kartách.

Podporu pro OpenGL už slíbila nVidia, která počítá s tím, že bude OpenGL využívat na nově připravovaných grafických kartách s pracovním názvem Fermi. Další výrobce karet, AMD uvedl, že aktuálně velice dobře prodávaná řada karet HD 5000 je téměř stoprocentně kompatibilní s OpenGL 4.0.

Zdroj: Khornos.org

Novinka Open GL 4.0 bude podporovat více karet byla publikován 14. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!