Mozillu možná čeká soudní spor

Tagy:  mozilla, metalab, kopírování, autor, autorské práva, soud

MetaLab je maličká společnost z Kanady, která se zabývá designem a navrhováním internetových stránek a prezentací. Normálně by o ní příliš mnoho lidí nevědělo, ale problémy s ní zřejmě bude mít jedna z největších společností ve světě IT – Mozilla. MetaLab totiž zřejmě podá žalobu na ohrožení autorských práv, viní totiž Mozillu ze zkopírování vyvíjeného uživatelského rozhraní, které si Mozilla měla „přisvojit“ na nástroji JetPack.Nak

Celá kauza má ale jedno „ale“. Mluví se totiž o tom, že Mozilla dříve s MetaLabem intenzivně jednala a opravdu chtěla některé jejich nápady použít, problém však měl být v peněžní částce, kterou MetaLab žádal, vedení Mozilly ji zřejmě odmítlo a z toho vznikl celý problém.

Stále je tu ale možnost, že se vše nakonec vyřeší nějakým mimosoudním vyrovnáním, ochotu jednat ukazuje jak představenstvo Mozilly tak vedení MetaLabu.

Zdroj: Techie-buzz.com

Novinka Mozillu možná čeká soudní spor byla publikován 16. března 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...