Mozillu možná čeká soudní spor

MetaLab je maličká společnost z Kanady, která se zabývá designem a navrhováním internetových stránek a prezentací. Normálně by o ní příliš mnoho lidí nevědělo, ale problémy s ní zřejmě bude mít jedna z největších společností ve světě IT – Mozilla. MetaLab totiž zřejmě podá žalobu na ohrožení autorských práv, viní totiž Mozillu ze zkopírování vyvíjeného uživatelského rozhraní, které si Mozilla měla „přisvojit“ na nástroji JetPack.Nak

Celá kauza má ale jedno „ale“. Mluví se totiž o tom, že Mozilla dříve s MetaLabem intenzivně jednala a opravdu chtěla některé jejich nápady použít, problém však měl být v peněžní částce, kterou MetaLab žádal, vedení Mozilly ji zřejmě odmítlo a z toho vznikl celý problém.

Stále je tu ale možnost, že se vše nakonec vyřeší nějakým mimosoudním vyrovnáním, ochotu jednat ukazuje jak představenstvo Mozilly tak vedení MetaLabu.

Zdroj: Techie-buzz.com

Novinka Mozillu možná čeká soudní spor byla publikován 16. března 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Smajlíci
  5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!