Mozillu možná čeká soudní spor

Tagy:  mozilla, metalab, kopírování, autor, autorské práva, soud

MetaLab je maličká společnost z Kanady, která se zabývá designem a navrhováním internetových stránek a prezentací. Normálně by o ní příliš mnoho lidí nevědělo, ale problémy s ní zřejmě bude mít jedna z největších společností ve světě IT – Mozilla. MetaLab totiž zřejmě podá žalobu na ohrožení autorských práv, viní totiž Mozillu ze zkopírování vyvíjeného uživatelského rozhraní, které si Mozilla měla „přisvojit“ na nástroji JetPack.Nak

Celá kauza má ale jedno „ale“. Mluví se totiž o tom, že Mozilla dříve s MetaLabem intenzivně jednala a opravdu chtěla některé jejich nápady použít, problém však měl být v peněžní částce, kterou MetaLab žádal, vedení Mozilly ji zřejmě odmítlo a z toho vznikl celý problém.

Stále je tu ale možnost, že se vše nakonec vyřeší nějakým mimosoudním vyrovnáním, ochotu jednat ukazuje jak představenstvo Mozilly tak vedení MetaLabu.

Zdroj: Techie-buzz.com

Novinka Mozillu možná čeká soudní spor byla publikován 16. března 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!