Mozillu možná čeká soudní spor

MetaLab je maličká společnost z Kanady, která se zabývá designem a navrhováním internetových stránek a prezentací. Normálně by o ní příliš mnoho lidí nevědělo, ale problémy s ní zřejmě bude mít jedna z největších společností ve světě IT – Mozilla. MetaLab totiž zřejmě podá žalobu na ohrožení autorských práv, viní totiž Mozillu ze zkopírování vyvíjeného uživatelského rozhraní, které si Mozilla měla „přisvojit“ na nástroji JetPack.Nak

Celá kauza má ale jedno „ale“. Mluví se totiž o tom, že Mozilla dříve s MetaLabem intenzivně jednala a opravdu chtěla některé jejich nápady použít, problém však měl být v peněžní částce, kterou MetaLab žádal, vedení Mozilly ji zřejmě odmítlo a z toho vznikl celý problém.

Stále je tu ale možnost, že se vše nakonec vyřeší nějakým mimosoudním vyrovnáním, ochotu jednat ukazuje jak představenstvo Mozilly tak vedení MetaLabu.

Zdroj: Techie-buzz.com

Novinka Mozillu možná čeká soudní spor byla publikován 16. března 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  6. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů
  7. Jak by měla probíhat tvorba eshopu na míru?
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. FreeForums.org - profesionální free fórum
  10. Repasované náplně do tiskárny jsou bezpečné a výhodné řešení

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!