Nouzové tlačítko ve Facebooku nebude

Vzhledem k tomu, že je Facebook v poslední době obviňován z toho, že málo dbá na ochranu svých uživatelů, mělo se zavést jakési poplašné tlačítko, v podstatě obdoba tuzemského projektu Cervenetlacitko.cz. O novince v sociální síti se mluvilo celkem nahlas, nakonec byl však celý projekt zrušen.

Facebook byl totiž před několika dny terčem ostré kritiky v souvislosti se zavražděním sedmnáctileté dívky, kterou pachatel poznal prostřednictvím falešného profilu na Facebooku. Nejdříve bylo v plánu zavést tlačítko u každého příspěvku, po jeho zmáčknutí by uživatel vyplnil krátký formulář a na škodlivý obsah by byla upozorněna policie.

Bohužel, nové tlačítko nakonec nebude. Podle vedení Facebooku by postrádalo smysl, i když by prý pro jiné stránky smysl mělo. Jistá kritika však byla přiznána a Facebook zřejmě bude posilovat svoje zabezpečení a více „vzdělávat“ své uživatele v oblasti internetového bezpečí a ochrany osobních údajů.

Zdroj: News.bbc.co.uk

Novinka Nouzové tlačítko ve Facebooku nebude byla publikován 22. března 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!