Nouzové tlačítko ve Facebooku nebude

Tagy:  facebook, internet, bezpečnost, hacker, phising, osobní údaje, tlačítko, pohotovost, policie

Vzhledem k tomu, že je Facebook v poslední době obviňován z toho, že málo dbá na ochranu svých uživatelů, mělo se zavést jakési poplašné tlačítko, v podstatě obdoba tuzemského projektu Cervenetlacitko.cz. O novince v sociální síti se mluvilo celkem nahlas, nakonec byl však celý projekt zrušen.

Facebook byl totiž před několika dny terčem ostré kritiky v souvislosti se zavražděním sedmnáctileté dívky, kterou pachatel poznal prostřednictvím falešného profilu na Facebooku. Nejdříve bylo v plánu zavést tlačítko u každého příspěvku, po jeho zmáčknutí by uživatel vyplnil krátký formulář a na škodlivý obsah by byla upozorněna policie.

Bohužel, nové tlačítko nakonec nebude. Podle vedení Facebooku by postrádalo smysl, i když by prý pro jiné stránky smysl mělo. Jistá kritika však byla přiznána a Facebook zřejmě bude posilovat svoje zabezpečení a více „vzdělávat“ své uživatele v oblasti internetového bezpečí a ochrany osobních údajů.

Zdroj: News.bbc.co.uk

Novinka Nouzové tlačítko ve Facebooku nebude byla publikován 22. března 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...