Nouzové tlačítko ve Facebooku nebude

Tagy:  facebook, internet, bezpečnost, hacker, phising, osobní údaje, tlačítko, pohotovost, policie

Vzhledem k tomu, že je Facebook v poslední době obviňován z toho, že málo dbá na ochranu svých uživatelů, mělo se zavést jakési poplašné tlačítko, v podstatě obdoba tuzemského projektu Cervenetlacitko.cz. O novince v sociální síti se mluvilo celkem nahlas, nakonec byl však celý projekt zrušen.

Facebook byl totiž před několika dny terčem ostré kritiky v souvislosti se zavražděním sedmnáctileté dívky, kterou pachatel poznal prostřednictvím falešného profilu na Facebooku. Nejdříve bylo v plánu zavést tlačítko u každého příspěvku, po jeho zmáčknutí by uživatel vyplnil krátký formulář a na škodlivý obsah by byla upozorněna policie.

Bohužel, nové tlačítko nakonec nebude. Podle vedení Facebooku by postrádalo smysl, i když by prý pro jiné stránky smysl mělo. Jistá kritika však byla přiznána a Facebook zřejmě bude posilovat svoje zabezpečení a více „vzdělávat“ své uživatele v oblasti internetového bezpečí a ochrany osobních údajů.

Zdroj: News.bbc.co.uk

Novinka Nouzové tlačítko ve Facebooku nebude byla publikován 22. března 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!