Ad-Aware

Tagy:  Ad-Aware 2007 čeština, Ad-Aware se personal, Ad-Aware 2007, Ad-Aware se personal edition 1.06

Sponzorované odkazy

Ad-Aware

Ad-Aware 2007 úvod

Boj se spywarem je někdy během na dlouhou trať a každý schopný nástroj proti němu přijde vhod. Jak si vede dnešní kandidát na pozici nejlepšího bijce spyware? Který že to je? Známý Ad-Aware 2007.

Tak se předveď

Verze 2007 je nástupcem velmi oblíbené a mnohokrát oceňované 1.06 verze Ad-Aware od společnosti Lavasoft. Instalační balíček nám povyrostl na skoro 19MB, ale ani to nás neodradí od instalace. Ta je příjemně svižná a kromě obligátních nastavení nepřináší nic nového co by jsme neviděli jinde.

Ad-Aware 2007-Hlavní okno programuAd-Aware 2007-Hlavní okno programu

Po úspěšné instalaci nás přivítá opravdu krásné uživatelské rozhraní. Všechno je na svém místě, přehledné a svižné. Jak je poslední dobou zvykem, nabídky jsou zakulacené a zapadají do nalajnovaného vzhledu ala Windows Vista. V Ad-Aware 2007převládá modrá barva, což jde ovšem pomocí skinů velmi rychle změnit na jinou barvu.

Program nabízí 3 druhy možného scanování proti havěti: rychlý, kompletní a uživatelský scan. Dále si můžeme prohlídku systému nastavit do plánovače úloh a automatizovat si tak scanování. Samotný scan trvá přibližně 20 minutek a výsledky jsou přehledně zobrazeny a zalogovány.

Ad-Aware 2007-Výsledek scanuAd-Aware 2007-Výsledek scanu

V placené verzi programu je také přítomna rezidentní komponenta Ad-Watch, která kontroluje na pozadí veškeré změny v systému a hlídá tak vaši bezpečnost.

Potěšující je přítomnost kompletních logů všech událostí, takže máte absolutní přehled co a jak. Automatické aktualizace programu jsou samozřejmostí.

Plusy

Opravdu pěkné a přehledné ovládání
Rychlost scanu

Mínusy

Absence češtiny
Spousta funkcí je přístupná až po přechodu na placenou verzi programu
Nepodporuje imunizaci systému
Detekce je o něco horší než u konkurence

Ničitel spyware?

Ad-Aware 2007 je produktem, který od své dřívější inkarnace nepřináší nic moc nového a pouze převlékl kabát za slušivější a přehlednější… Pokud již něco proti spyware, tak Spybot: Search&Destroy nebo Spyware Terminator… Zadarmo nic lepšího není…

Hodnocení programu: 63%

Ad-Aware 2007 free ke stažení zde:
Ad-Aware 2007 free download

Spybot: Search&Destroy free ke stažení zde:
Spybot: Search&Destroy download

Spyware Terminator free ke stažení zde:
Spyware Terminator download

Kup Ad-Aware 2007 Plus – bojovník proti spyware v rozšířené verzi 

Kup Ad-Aware 2007 Pro – bojovník proti spyware v nejúplnější verzi 

Článek Ad-Aware byl publikován 4. října 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...