Autodesk Inventor 2013 - Tvorba 3D výkresů na úrovni

Tagy:  Autodesk, Autodesk Inventor 2013, Inventor, konstrukční program, vytváření 2D, vytváření 3D, práce s 3D, práce s 2D, 2D, 3D, grafika, výkres, nákres, půdorys, rýsování

Sponzorované odkazy

Autodesk Inventor 2013 - Tvorba 3D výkresů na úrovni

Sháníte kvalitní konstrukční nástroj pro tvorbu 3D a 2D pohledů? Představujeme nejnovější verzi světoznámého programu Autodesk Inventor 2013, který disponuje mnoha novými funkcemi a nástroji, z produkce společnosti Autodesk. Přehled s hlavními novinkami a spolu s krátkým představím bude hlavním tématem dnešního povídání. Doufám, že Vás aplikace zaujme a časem ji přijdete také na chuť.

Co je Autodesk Inventor?

Autodesk Inventor je nejprodávanější aplikace pro strojírenskou 3D konstrukci. Firma CAD Studio je autorem českých lokalizací Inventoru a dodavatelem Inventoru i podnikových řešení postavených na této CAD aplikaci. Umožňuje pracovat s vysokým výkonem při rozsáhlých modelech, vytvářet 3D obrazy, vytvářet a editovat konstrukční sestavy, vytvářet a editovat paralelně modely v širším týmu pracovníků a vše sdílet na webovém úložišti Cloud.

Uvítací obrazovka

Důležitým prvkem nové verze 2013 je vzbudit dojem u uživatelů, že se jedná o jednoduchý a intuitivní program s kvalitním a moderním zázemím. První novinka, která vás ihned zaujme je uvítací obrazovka. Oproti minulé verzi dostála mnoho změn. Je rozdělena do tří částí: sloupec činností, nápověda a informace o aplikací.

Uvítací obrazovka

Uvítací obrazovka

3D a 2D obrazy

Oproti minulé verzi se více zapracovalo na jednotlivých technologií 2D a 3D obrazů. Nemusíte se obávat kritických změn, které by se projevily při práci. Disponuje novými funkcemi, které mají za úkol více zpříjemnit a hlavně zjednodušit práci při tvorbě takového obrazu. Nabízí přímé modelování a parametrické navrhování sestav.

2D a 3D modely

2D a 3D modely

Vytvoření nového souboru a simulace modelu

Další změnou je okno pro vytvoření nového souboru. Jednotlivé rozvržení je malinko odlišné, ale v podstatě se jedná o stejnou funkčnost. Autodesk Inventor 2013 nabízí nové nástroje při přípravě modelu na simulaci. Podpora vícejádrových procesorů, která zrychluje práci s programem a následnou simulaci.

Cloud – Webové úložiště

Nejdůležitější funkce, která se objevuje až v této verzi. Pracujte kdykoli a kdekoli, editujte své výtvory s neomezeným výkonem služeb Autodesk 360. Jedná se o webové úložiště o základní kapacitě 3 GB, na které můžete ukládat své výtvory, prohlížet a hlavně editovat. Nabízí okamžitý přístup k nejnovějším verzím programu. Technická podpora pracuje rychle a kvalitně. V nejkratším možném termínu rychle vyřeší všechny problémy.

Cloud

Cloud

Zobrazení výtvoru a nápověda

Náročnost na výpočetní výkon počítače byl při zobrazování výtvoru markantní. Vývojáři došli k závěru, že zkusí vypnout textury, které zbytečně zatěžovaly procesor. Nápověda byla, je a vždy bude součástí aplikace, která poskytne potřebné informace o provedené akci, případně, jak dále pokračovat.

Hodnocení nástroje Autodesk Inventor 2013

Jedná se o nejnovější verzi a proto se k ní takto musíme chovat. Představili jsme si nástroje (převážně webové úložiště Cloud), které v minulých verzích nebyly a často se na ně uživatelé vyptávali. Doufám a pevně věřím, že to není pro tuto aplikaci konečná a v další verzi nám ukáži ještě efektivnější a modernější technologie, které mají přispívat k rychlejší správě, snadné práci s programem a hlavně jej více přiblížit začátečníkům, kteří se chtějí v této oblasti více zviditelnit.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

 • Jazyková mutace
 • Podpora více jádrových procesorů
 • Novinky v oblasti 2D a 3D
 • Webové úložiště Cloud

Nevýhody:

 • Vysoký výpočetní výkon počítače

Sponzorované odkazy:

Článek Autodesk Inventor 2013 - Tvorba 3D výkresů na úrovni byl publikován 17. dubna 2013 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
 5. MP3s.Nadruhou.net
 6. Odesíláme SMS z internetu
 7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 10. Libimseti.cz

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!