Oblíbené addony pro Firefox

Tagy:  Mozila, Firefox Mozilla, addony

Sponzorované odkazy

Oblíbené addony pro Firefox

Využíváte služeb internetového prohlížeče Mozilla Firefox, ale přijdou vám jeho možnosti nedokonalé? Co si třeba do Firefoxu přidat RSS čtečku, blokování reklam, FTP manager a jiné vymoženosti? Díky rozšířením není skoro nic nemožné. Představme si alespoň pár nejoblíbenějších…

Jak na instalaci rozšíření pro Firefox?

Je to velmi jednoduché – spustíte prohlížeč → najedete na stránku http://www.czilla.cz/…ky/rozsireni → vyberete si rozšíření podle chuti → kliknete na Nainstalovat rozšíření → a to je vše!

AdBlock Plus

Také nesnášíte otravné reklamy na webu? S tímto rozšířením již budou minulostí. AdBlock Plus obsahuje seznam webů (možné stáhnout i neoficiální seznamy dalších webů) s dotěrnou reklamou které automaticky blokuje a zbylou reklamu je možné zablokovat ručně. Kromě toho obsahujete také whitelisting pro weby u kterých vám reklama nevadí.

adblock – nastavení rozšíření

NoScript

NoScript je čistě bezpečnostní addon, který blokuje Javu a Javascript. Blokovat zvláště Javascript je velmi důležité, neboť jeho zneužití vede k infikování počítače. Proto doporučuji NoScript používat a povolovat v něm Javu a Javascript jen u webů, které považujete za bezpečné. Na druhou stranu je třeba podotknout, že velké množství webů bez zapnutí těchto věcí nefunguje.

NoScript – zde vidíte co vše je možné blokovat

Fasterfox

Skvělé a funkční rozšíření pro všechny milovníky rychlosti. Fasterfox zrychluje načítání stránek až v řádech desítek nebo stovek procent. Nabízí 5 předefinovaných profilů podle úrovně zrychlení a jeden vlastní profil, který si nastavíte dle svého. Také je možnost zapnout přednačítání odkazů během nevytížení internetového připojení.

Fasterfox – výběr profilu

FireFTP

Co takhle mít plnohodnotného FTP klienta přímo ve Firefoxu? FireFTP to zařídí a to dokonce s podporou aktivního i pasivního režimu, podporou proxy, navazování stahování, atd.

Sage

Jste závislí na RSS a ATOM čtečkách? Sage obojí integruje do Firefoxu a máte tak přehledně veškeré zprávy na dosah ruky. Pro milovníky aktualit je tento addon takřka nutností.

Dnes jsem vám představil svých 5 NEJ rozšíření pro Firefox. Podobných i úplně jiných pomocníků existují tisíce a ty nejzajímavější najdete na skvělých českých stránkách věnovaných Firefoxu: www.czilla.cz.

Nemáte ještě Mozilla Firefox? Stáhněte si nejnovější verzi zde:
Mozilla Firefox 3 download

Sponzorované odkazy:

Článek Oblíbené addony pro Firefox byl publikován 16. října 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!