Diskuse ke článku Ubuntu 13.10 Saucy Salamander – Jen do počtu

Ubuntu 13.10

Napsal/a: Luboš

Přidáno: 24.11.2013 09.39

Odpovědět

Ahoj,při výběru hardwaru nemusíte mít „štěstí“,stačí si třeba na stránkách o linuxu zjistit jaký který hardware je v linuxu podporován.(tak jsem to udělal já) Jinak dnes dle mého linux podporuje tak 90% veškerého hardwaru takže ty problémy nejsou tak velké,jen pokud vyjde nějaká novinka tak tam může dojít k nějakému problému. Já osobně bych spíš viděl problém s tím,že v nových jádrech jsou vypuštěny podpory pro některý starší hardware,takže třeba nějakou dobu provozujete nějakou linuxovou distribuci a po pár aktualizacích jádra najednou zjistíte že něco co dřív fungovalo tak prostě nejde a musíte se vrátit ke staršímu jádru.(a aktualizace programů jsou vázány na novější jádra)

RE: Ubuntu 13.10

Ondřej Dostál

Odpovědět

Děkuji za dobré doplnění. Štěstí člověk musí mít pokud již počítač již má a z Windows chce přejít na nějakou linuxovou distribuci. Samozřejmě ve valné většině je přechod bezproblémový, ale v mém případě jsem narazil se zvukovou karto u Asus Xonar DG a s problémem desky při uspávání (systém se již neprobudí). Pro Xonar DG totiž chybí pořádné ovladače. Jinak mi Ubuntu jako takový plně vyhovoval. I mnohými zatracované rozhraní Unity má něco do sebe, a práce s ním mi vyhovovala. Situace je mnohem lepší než před lety, kdy by Linux všeobecně pro zkušenější uživatele (dnes se velmi dobře přizpůsobuje i běžným uživatelům).

Ubuntu 13.10

Napsal/a: luboš

Přidáno: 24.11.2013 15.35

Odpovědět

Jen doplním abych od linuxu neodradil nějakého zájemce,ten příklad s jádrem v mém prvním příspěvku se stát může ale taky nemusí,(já používám linux 10 roků a stal se mi 2×). Možnosti vyřešení jsou velké(hodně ochotných lidí na forech kteří poradí a nebo provozovat systém se starším jádrem,dále instalace jiného distra…). Možnost výběru je vlastně výhoda!!! Za 10 roků používaní linuxu ke každodenní práci se snad můžu podělit o zkušenosti s tímto systémem.A ty se dají nazvat slovy:spolehli­vost,funkčnos­t,pohodovost,bez­pečnost…atd.Ne,do­opravdy nelituji že jsem na tento systém přešel.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!