Ovládáme Metro na 100%

Sponzorované odkazy

Ovládáme Metro na 100%

Dlouho očekávaná verze operačního systému Windows 8 je již několik měsíců na trhu, ale stále se setkáváme s pochybnostmi ohledně nového uživatelského rozhraní jménem Metro. V nejnovější verzi Windows 8.1 se tento problém malinko spravil, protože se zde zase objevilo tlačítko Start a další funkce a nástroje, které jsme znali z předchozích verzích tohoto operačního systému. V tomto článku si o rozhraní Metro řekneme více. Doufám, že po přečtení na něj již nebudete tolik nadávat, ale pochopíte, jaké v sobě ukrývá výhody.

Co je Metro?

Metro (v překladu Modern UI ) je uživatelské rozhraní, které bylo vytvořeno společnosti Microsoft a které se nachází v nejnovější verzi operačního systému Windows 8. Mezi jeho hlavní přednosti patří jednoduchost a hlavně po obsahové stránce nabízí nespočet funkcí a nástrojů.

Metro ve Windows 8Metro ve Windows 8

Jak se ovládá?

Jednotlivé čtverce je možné jednoduše přesouvat, měnit a mazat. U některých obrazců je možné měnit i rozměry, můžete si vybrat mezi animovanými a zobrazovat základní informace. Pokud chcete změnit nastavení čtverce, stačí kliknout pravým a vybrat vlastnost, kterou budete chtít. Vše je velice jednoduché a nachází se na jednom místě. Pokud s tímto rozhraním nemáte žádné osobní zkušenosti, tak ze začátku budete bezzubí a proto Vám doporučuji projít internetové stránky a kouknout se, jak se Metro přesně ovládá a co vše vlastně umí a dokáže vytvořit. Jakmile se s ním dokonale seznámíte, pochopíte, proč byl vlastně vytvořen a nasazen do tohoto operačního systému!

Moje hodnocení

I když každý uživatel tohoto operačního systému uživatelské rozhraní Metro odsuzuje, já se osobně domnívám, že bylo třeba vymyslet něco nového, co tady na trhu zatím nebylo. Jedná se o asi největší změnu při vývoji nového systému. Nabízí mnohem více funkcí a nástrojů, než tomu bylo v předchozích verzích. Malinko se podobá operačním systémům pro mobilní telefony, a proto je možné jej používat i na dotykové displeje. Hlavně díky tomu by také vytvořen, aby jej mohli používat i na tabletech a mobilních telefonech. Doporučuji Vám přejít na nejnovější Windows 8, který nabízí nejmodernější aplikace a nástroje!

Sponzorované odkazy:

Článek Ovládáme Metro na 100% byl publikován 15. září 2014 v 05.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!