Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty

Sponzorované odkazy

Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty

Den ode dne je technologie dál a dál a společnost Google stále nepřestává překvapovat. Virtuální realita se stala naším únikem z rutiny běžného dne. Máme díky ní možnost pohybovat se třeba na cizích planetách, v temných lesích či chladných jeskyních.

Zatím neexistuje žádné řešení tak dokonalé, díky němuž by se hráč mohl z obývacího pokoje vydat na dlouhé cesty po digitálním světě virtuální reality, aniž by se musel hnout z místa. Místo již spekulovaných běžících pásů, který umožňují pohyb ve všech směrech se Google rozhodl pro variantu VR bot.

Jak by Google boty měly vypadat

Jak by Google boty měly vypadat

Aktuálně je dostupná možnost pohybu ve virtuální realitě pomocí již zmíněného běžícího pásu, jenž je vícesměrový, nebo bizarní kruhové klece, ve kterých si připadáte tak trochu jako křeček. Tyto možnosti nejsou zcela pohodlné nebo se do domácnosti vůbec nehodí a to nejen kvůli nedostatku místa.

Společnost Google tak požádala o patent na VR boty a nyní byl dokument zveřejněn. Žádný pás, žádná klec, ale boty. Boty, které vás zavedou kamkoliv do virtuální reality. Zařízení se má postarat o to, aby se uživatel, který jej využívá, nemusel tolik hýbat z místa a zároveň mohl dělat zcela normální pohyby, na než je zvyklý v běžném životě.

Zní to zajímavě, že? Jestli se ovšem Googlu podaří tyto boty zrealizovat, jistě ještě nevíme. Společnost si v minulosti již patentovala mnoho zajímavých novinek, po spoustě z nich se ovšem v průběhu let slehla země. Uvidíme, jak to dopadne v tomto případě.

Sponzorované odkazy:

Článek Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty byl publikován 6. prosince 2018 v 18.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Nicol Krausová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Dell Latitude 14 Rugged Extreme: Váš notebook v kufříku
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  7. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  8. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!