Evropská internetová síť kolabuje

Tagy:  Koronavirus, internet, covid, netflix, sony, playstation, hbo

Sponzorované odkazy

Evropská internetová síť kolabuje

Možná jste již zachytili informace o tom, že Evropská internetová síť je přetížena a pokud by se nic nedělo, tak by mohlo dojít ke kompletnímu výpadku internetu v Evropě. Proto spousta největších společností začala nějakým způsobem omezovat své služby, aby nedošlo k nejčernějšímu scénáři, tím je samozřejmě celoevropský výpadek internetového připojení. Důvody a jaká omezení nastávají se dočtete v následujících řádcích.

Důvody zatížení

Důvod zatížení je jednoduchý, Koronavirus. Spousta firem nechce riskovat nákazu u jejich zaměstnanců, proto jsou aktuálně kanceláře vesměs prázdné a všichni zaměstnanci pracují z domova, to má za důsledek více e-mailové komunikace, různé videohovory, školení, prezentace na dálku a podobně. Taktéž se omezil kontakt mezi rodinami a přáteli, ty zůstávají v kontaktu pouze přes sociální sítě, zprávy a opět videohovory.

Internetová síť

Kromě nutné komunikace je tu i důvod více volného času, proto se více sledují Youtube videa, streamovací služby jako je Netflix, HBO GO, Disney + a další. V herním světě padají rekordy s nejvíce hrajícími hráči v jednu chvíli a online světy jsou přeplněné. Hráči mají čas i na hry, na které se dlouho nedostalo, takže i když hrají offline, tak více stahují nové hry a aktualizace na ně. Takový nápor evropská internetová síť ještě nezažila.

Omezení, které nikoho nepotěší

Streamovací služby snížily kvalitu přehrávání, takže na 4K rozlišení můžete v těchto chvílích zapomenout. K tomuto kroku přistoupil, jak Netflix, tak HBO GO. Ty také odkládají tvorby nových seriálů a filmů, jelikož je rizikové v aktuální době natáčet. Youtube také snížil kvalitu svých videí a třeba herní gigant Sony snížil rychlost stahování pro Playstation.

Ilustrační pohled na evropu

Sice tyto opatření nejsou pro koncové uživatele nikterak příjemné, ale rozhodně jsou potřeba, aby nedošlo k pádu sítě a tím zamezit práci z domova, a i vyplnění volného času domácí zábavou. Upřímně si obyčejný spotřebitel těchto omezení ani nepovšimne, jen ti nejnáročnější uživatelé. Kdy se vše vrátí do normálu, záleží na situaci ohledně COVID-19.

Sponzorované odkazy:

Článek Evropská internetová síť kolabuje byl publikován 9. dubna 2020 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!