Gmail.com

Tagy:  gmail, gmail.cz, www.gmail.com

Sponzorované odkazy

Gmail.com

Naprostá většina uživatelů mající doma internet si pořídí i vlastní emailovou schránku. Poskytovatelů takové služby je ovšem ohromné množství a vybrat si tak opravdu kvalitní freemail není jen tak. Každému totiž bude vyhovovat trochu něco jiného, přesto si troufnu tvrdit, že právě Google nabízí nejlepší freemail – www.Gmail.com.

Pošta hrou

Ještě nedávno byl Gmail pouze pro zvané, ale kdo chtěl, stejně si pozvánku nějakým způsobem vyhledal, nebo vyprosil. Nyní již pozvánky netřeba a vyzkoušet přes 6 GB obrovský email, tak může skutečně každý.

Gmail.com (https://www.swmag.cz)

Registrace do služby je stejná jako u jiných poskytovatelů a skládá se z obvyklého dotazníku na vaše jméno, nick, heslo, atd. Po registraci jste rovnou přesměrováni do zatím prázdné emailové schránky. První co překvapí je čistota a minimalistický přístup tvůrců k aplikaci. Vše pohání technologie AJAX, která se drží standardů známých jako Web 2.0. Převládajícími barvami Gmailu jsou bílá a světle modrá, což je nejen líbivé, ale zároveň velmi přehledné. Také samotné načítání Gmailu a odezva celého systému při práci se zprávami je příkladně rychlá.

Gmail.com (https://www.swmag.cz)

Rozložení prvků je tak nějak klasické. Vlevo je tedy sloupec, kde si vybíráte, které zprávy chcete právě zobrazit (Doručené, Odeslané, atd.). Zbytek okna vyplňuje seznam jednotlivých zpráv s jejich krátkými náhledy a informacemi o odesilateli. Po kliknutí se některou ze zpráv se pošta poslušně otevře a po přečtení máte možnost reagovat (odpovědět, přeposlat, …). Výbornou věcí jsou různé štítky, filtry a systém hvězdiček. Na vybrané zprávy můžete připlácnout štítek a tím definovat o jaký typ zprávy jde (pracovní, osobní, atd.). Systém filtrů je jasný a slouží k vytvoření pravidel, jakými se budou zprávy po doručení řídit. Hvězdičkami se naopak mohou zprávy řadit dle důležitosti nebo podle osobních kritérií.

Gmail.com (https://www.swmag.cz)

Co má Gmail určitě nejpropracovanější, tak to je jeho integrace s ostatními produkty od Google a antispam. Gmail báječně spolupracuje například s aplikací GTalk, Google Groups a ostatními službami. Bohužel většina těchto vychytávek je dostupná pouze v anglické mutaci služby a do té české se dostávají s dlouhými prodlevami. Naproti tomu antispam je společný pro všechny mutace a jeho práce je skoro bezchybná. Sám používám Gmail přes 3 roky a antispam mi co si pamatuji, propustil do doručených zpráv jen 5 spamů. Za to spamový koš plní úspěšně nevyžádanou poštou, i když se zde občas objeví i pošta vyžádaná, takže je třeba být opatrný a nemazat bezhlavě vše.

Výhody Gmail

Rychlost
Čeština
Skvělé možnosti pro organizaci pošty
Podpora POP3 i IMAP (ten jen v anglické mutaci)
Příkladná provázanost s ostatními produkty od Google (zde platí to samé co u IMAP)
Ohromné množství místa, které stejně nikdo nevyužije
Bez výpadků

Nevýhody

Někomu se nebude líbit příliš strohý vzhled
Škoda že některé featurky jsou dostupné jen v ENG verzi služby

Gmail je alespoň pro mě jedničkou mezi freemail poskytovateli. Nabízí vše, co od emailu očekávám a tvůrci neustále přicházejí s nějakými vylepšeními. Oproti mým dalším 7 emailům co mám je Gmail neporovnatelný. Je mnohem lepší.

Okuste kouzlo Gmail na: http://www.gmail.com

Sponzorované odkazy:

Článek Gmail.com byl publikován 1. ledna 2008 v 21.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (6).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!