Práce.cz

Tagy:  práce.cz, práce, zaměstnání, brigády, zps

Sponzorované odkazy

Práce.cz

Pokud jste se rozhodli najít si práci, můžete tak učinit několika způsoby. Poptejte se u známých, obejděte několik firem, které vás lákají či zaběhněte na „pracák“. Máte ovšem i jednodušší cestu, jak získat vysněnou prácí ušitou vám na míru. Z pohodlí domova si můžete najít práci díky službě, trefně nazvané, práce.cz.

Práce.cz je nejkomplexnější databáze firem nabízejících volná pracovní místa z různých odvětvích. Tato slova jsou zcela určitě namístě, jelikož je zde téměř 60 000 pracovních nabídek a číslo se neustále zvyšuje.

Nyní si pojďme vysvětlit, jak najít vhodnou práci právě pro vás.

Hledám práci na Práce.cz

Hned na úvodní straně máme k dispozici jednoduchý vyhledávač, pomocí kterého můžeme vyhledat pracovní nabídky z celkem 22 různých odvětví. Pokud nenaleznete vámi požadovaný „obor“, můžete zadat položku ostatní. My si ukážeme konkrétní příklad. Řekněme, že jsme z Třebíče, máme vystudovanou stavební školu a nechceme do práce dojíždět daleko. Zadáme tedy obor stavebnictví, lokalitu vybereme Vysočina, okres Třebíč a zvolíme druh vámi požadovaného pracovního poměru. Na výběr máte z několika možností, včetně brigád, tudíž si na své přijdou i studenti. Zajímavostí je, že práce.cz nereprezentuje pracovní nabídky pouze v ČR ale na výběr máte i několik států či všechny kontinenty. Bohužel, zde moc pracovních příležitostí nečekejte. Ale zpět k příkladu. Poslední věcí, co musíte udělat, je zvolit, zda chcete zobrazovat i nabídky personálních agentur či pracovních úřadů. My si zaškrtneme obě nabídky a dáme vyhledávat.

Vyhledaných pracovních nabídek je úctyhodné množství a dělí se na 2 sekce. První je pouze z okresu Třebíč, ta druhá z celého kraje. Přehlednost nade vše. Pokud vás určitá nalezená firma zaujme, můžete kliknout na její název, po kterém se vám otevře popis nabízeného pracovního místa (např. pracovní pozice, požadavky zaměstnavatele, místo výkonu práce apod.) včetně kontaktu na firmu. Pokud budete mít o nabízené místo zájem, můžete firmu kontaktovat dvěma způsoby. Můžete zaměstnavatele kontaktovat buď přímo již bez přispění práce.cz, nebo můžete kontaktovat firmu přímo ze stránek kliknutím na odkaz odpovědět.

Zde budete muset vyplnit jednoduchý formulář a napsat žádost firmě. K dopisu můžete nahrát váš životopis z počítače, nebo využít služeb práce.cz a použít životopis již uložený ve vašem profilu (nutná registrace).

Životopis a agent

Ano, registrací získáte k dispozici různé funkce, které vám zvýší šance u zaměstnavatele. Můžete si na webu vytvořit životopis, který vytvoříte pomocí jednoduchého formuláře. Je to velká výhoda pro lidi, kteří neví, jak má životopis správně vypadat. Registrací získáte ještě jednu výhodu a tou je tvorba agenta. Po vyplnění formuláře a zadání určitých parametrů (např: jak často chcete dostávat odpovědi) se již nemusíte o nic starat a agent vám sám vybere vhodná místa dle vašich kritérií a výsledky vám pošle na váš email.

Poradna

Poradna je jakýsi návod, jak pracovat s webem ale obsahuje i různé situace a jejich řešení (např: výpověď apod.). Před tím, než budete hledat práci, doporučuji si tuto sekci pročíst.

ZPS

Zde si mohou vyhledat práci lidé se změněnou pracovní pracovní schopností. Po vyplnění určitých parametrů se vyhledají různé pracovní nabídky stejně jako v prvním případě.

Hledám zaměstnance

Zde si můžete (v případě že práci nesháníte, ale nabízíte) vložit váš inzerát, který se zobrazí mezi ostatními nabídkami. Stačí zaregistrovat vaši firmu a vyplnit informace o nabízeném místě.

Služba práce.cz působí jednoduchým dojmem, ovšem má veškeré „zbraně“, které vám pomohou najít si lepší práci. Tak na co čekáte?

Článek Práce.cz byl publikován 6. ledna 2008 v 14.15 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Kohout. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...