Virtuální server – cloudová služba bez kompromisů

Virtuální server – cloudová služba bez kompromisů

Pryč jsou doby, kdy cloudové systémy nesly punc futuristické technologie. Nejrůznější cloudové služby jsou dnes všude kolem nás. A asi jen s obtížemi bychom hledali nějakou, která princip vzdáleného úložiště nevyužívá. Cloud se zkrátka stal naprostým standardem. A to platí pro stále více oblastí. Jedním z nich je také provoz serveru. Někteří majitelé firem či jednotlivci možná ještě stále žijí v představě, že vlastnictví fyzického serveru je nejlepším řešením za všech okolností. Toto už dávno neplatí.

Virtuální serveryVirtuální servery

Virtuální server je pohodlný a spolehlivý

Zatímco v minulosti jsme museli volit mezi webhostingem a vlastním serverem, dnes už existuje alternativa, která si bere to nejlepší z obou světů. Řeč je o vps. Virtuální server totiž v sobě kombinuje luxus v podobě vlastního serveru s pohodlím pronajímatelné služby. Virtuální server je totiž jen váš. Respektive zde máte jasně vyčleněný výkon, na který vám nikdo nemůže sáhnout. Toto je obrovská výhoda především v porovnání s webhostingem, který žádný výkon nikdy nededikuje. Může se tedy stát, že váš “serverový soused” přetíží celý server a všechny na něm. To u virtuálního serveru nehrozí.

Virtuální server se nepřetížíVirtuální server se nepřetíží

Také proto se vps hosting stává stále populárnější. Velmi oblíbený je především u firem, které jej využívají k pohodlnému provozu webových stránek, ale také zde instalují aplikace, ke kterým musí mít přístup celá firma. Typicky ERP software. V případě virtuálního serveru je navíc zcela na vás také volba operačního systému. Na výběr je mezi těmi nejpoužívanějšími. Tedy Windows a Linux. Zatímco první je výborný a desetiletími osvědčený právě k provozu nejrůznějších páteřních aplikací, Linux je jedničkou pro provoz webových stránek.

Ptáte se, u koho si virtuální server zřídit? Jasnou volbou je společnost Faster CZ, která má v oblasti serverových a internetových služeb nesmírně bohaté zkušenosti.

Článek Virtuální server – cloudová služba bez kompromisů byl publikován 28. června 2021 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!