Servery pro jednorázové sdílení fotografií

Tagy:  image servery, image hosting, media hosting, imageshack.us

Sponzorované odkazy

Servery pro jednorázové sdílení fotografií

Při různých chatech nebo při prolézání diskuzních serverů, jste mohli narazit na potřebu sdílet s někým obrázek plochy nebo vaši fotografii. Nahrávat fotografii na vlastní webový stránky nebo internetový profil a poté ji zase mazat je nepraktické, využijte specializované služby jednorázových sdílecích serverů.

O jakou jde službu?

Jak už bylo řečeno tyto media hostingy nabízejí dočasné nebo dlouhodobé uskladnění vašeho digitálního materiálu (obvykle jen obrázky, ale není výjimka i video). Po nahráti se vám vygeneruje přímý odkaz na obrázek, na jeho klikatelný náhled (při kliku navštívíte daný web) nebo i neklikatelný náhled. Pokud jste klikly na klikatelný náhled, bude vám s velkou pravděpodobností zobrazeno vedle multimédia také reklama, které udržuje server finančně v chodu.

Na některých serverech je také možné zakoupit účet, limitovaný třeba jedním rokem, který např. nabízí více funkcí, možnost technické podpory nebo nezobrazuje reklamu.

Některé servery nabízejí i různé nástroje nebo pluginy (např. Pro internetový prohlížeč) pro nahrání vašich souborů jedním klikem apod.

Přehled služeb

Zde je malý přehled služeb:

Imageshack.us

Imageshack.us patří bezesporu k nejznámějším serverům pro jednorázové sdílení fotografií. Na tomto server naleznete následující funkce: změnu velikosti obrázku po nahrání (myšleno výšku a šířku obrázku, při zachování určitého poměru), možnost nahrát obrázek nebo video a to z pevného disku nebo z webové stránky (zadáte url). Imageshack má také velkou oblíbenost díky pestré škále podporovaných grafických formátů. Nevýhoda je potom, že z důvodů velké obliby serveru a nízké podpory hardwarového vybavení ze strany provozovatele, se můžete setkat i s několika sekundovými prodlevami při spojení. Taktéž podmínky používání zakazují nahrávání erotického obsahu. Dobrá zpráva je také, že můžete pohodlně nahlásit porušení tohoto pravidla e-mailem a velmi brzo dojde ke smazání takovéhoto obrázku.

Servery pro jednorázové sdílení fotografií (https://www.swmag.cz)

ImageVenue

Jedná se o méně známou verzi na styl Imageshack.us, ale na rozdíl od něj, vám dovoluje nahrávat erotický obsah. Oproti tomuto zmíněnému serveru má také výhodu uploadu až 7 souborů naráz! Obrovskou nevýhodou ImageVenue je ale nutnost nahrávat jen jpg nebo jpeg soubory. Maximální velikost souboru je 3 MB.

Sklad obrázků

Na adrese www.sklad.obrazku.cz se nachází graficky celkem průměrný web, za to ale jsem u nich nikdy nezaznamenal výpadek serveru. Na tomto serveru lze při nahrávání obrázku (.jpg .bmp .jpeg .gif .png .swf až do 2 MB) zaškrtnout, že se jedná o veřejný obrázek, který bude k dispozici ve veřejné galerii. Nevýhodou serveru je pak, že v podmínkách poskytování služby je uvedeno, že obrázek bez jediného zobrazení může být po 90 dnech smazán.

Servery pro jednorázové sdílení fotografií (https://www.swmag.cz)

Imgway.eu

Na pohled vás Imgway.eu oslní jednoduchou a hezkou grafikou, ale ihned zkazí prvotní dojem nápis alfa verze (tedy testovací, tj. nevhodná pr ostrý provoz). Na tento server lze nahrát jpg, jpeg, png a gif až do velikosti 2 MB.

Servery pro jednorázové sdílení fotografií (https://www.swmag.cz)

Sponzorované odkazy:

Článek Servery pro jednorázové sdílení fotografií byl publikován 30. března 2009 v 14.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!