PhotoFiltre - vaše fotky úplně jinak

Tagy:  PhotoFiltre zdarma, Photofiltre ke stažení, Photoshop zdarma, úprava fotek zdarma, jak upravit fotky, PhotoFiltre 7

Sponzorované odkazy

PhotoFiltre - vaše fotky úplně jinak

Většina aktivních uživatelů internetu určitě vlastní profil na sociálních sítích, jako jsou facebook, google+ apod. A mnoho těchto uživatelů určitě napadlo, jak si vylepšit svou profilovku. V tomto článku si ukážeme, co nám nabízí úprava fotografií v programu PhotoFiltre.

Co je PhotoFiltre?

Zatímco takový Photoshop od firmy Adobe se od svého původního záměru, a to program na úpravu fotek, rozšířil do takových rozměrů, že nějaké to vylepšení fotografie je pouhá setinka jeho využití, PhotoFiltre se snaží co nejlépe zaměřit jenom na ně. Že na Photoshop nemá? K čemu ale drahý balíček Adobe, když ani náhodou nepotřebujeme všechny jeho funkce a můžeme mít PhotoFiltre zdarma?

PhotoFiltrePhotoFiltre

PhotoFiltre 7 je poslední free verzí tohoto programu. Tedy pro nekomerční využití. Tento program na úpravu fotografií byl dlouhou dobu vyvíjen jako freeware, až v poslední době se začal nazývat PhotoFiltre Studio a jeho služby si musíme platit.

Pro koho je PhotoFiltre?

Zatímco zmiňovaný Photoshop je složitý a pro zvládnutí celého programu je skoro potřeba dát výpověď ze zaměstnání, PhotoFiltre je pro své jasné zaměření jednoduchý, nástroje jsou přehledně vyskládané a pro nic nemusíme chodit daleko. I nováček, který se v podobných programech nevyzná, si dokáže jeho prostředí brzy osvojit. Jedním kliknutím dokážeme obrázek zkapalnit, zostřit, nebo rozostřit. Jedním tahem dokážeme část obrázku zbavit barev, převést je do sépiového efektu, nebo použít umělecký štětec a na fotce napodobit nějakou uměleckou techniku.

Program pro lepší manipulaci umí pracovat s vrstvami, samozřejmě nechybí nástroje text, guma, apod.

Práce v PhotoFiltre 7Práce v PhotoFiltre 7

PhotoFiltre dokáže krom fotek vytvořit i ikonky. Jakýkoliv obrázek můžeme exportovat jako ikonku, pouze zvolíme přednastavenou velikost a barevnost.

Export ikonExport ikon

Stahovatelné doplňky

Zdá se, že program je velice oblíbený. Aspoň při pohledu na oficiální fórum, které přímo přetéká doplňky, štětci, rámečky a jiným stahovatelným obsahem. Problém je, že pokud nevládneme jazykem francouzským, moc se na fóru nevyznáme. Autorem programu je Francouz Antonio Da Cruz, který i když část fóra věnoval anglicky mluvícím lidem, spousta pluginů je roztroušená jinde.

Lokalizace

Samotný program samozřejmě je v angličtině, nicméně českou lokalizaci můžete získat na oficiálním webu. Pro počeštění PhotoFiltre 7 je třeba stáhnout češtinu určenou pro placené verze PhotoFiltre Studio. Vzájemná kompatibilita je bezproblémová.

Závěr

PhotoFiltre je program, který si najde cestu k široké veřejnosti. Je jednoduchý, vše je v něm jasné a od vysněné upravené fotografie nás dělí pár jednoduchých kliknutí. Jedinou překážkou může být absence české lokalizace, ani technikou „Pokus – omyl“ ale nebude práce v tomto programu trvat dlouho. Nutno podotknout, že historie, kterou dokáže program zaznamenávat, je vcelku příjemně dlouhá. Pokud vše děláme s rozvahou, bez problémů se stihneme vrátit na začátek nepovedené akce.

Photofiltre je ke stažení zdarma na edownload.cz

Výhody:

  • Jednoduchost
  • Hodně nástrojů
  • Freeware

Článek PhotoFiltre - vaše fotky úplně jinak byl publikován 8. března 2012 v 10.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...