Photofiltre Studio

Tagy:  Photofiltre Studio, Photofiltre, Photofilter, Photo filter, Photo filtre

Sponzorované odkazy

Photofiltre Studio

V dnešním článku bych vám rád představil grafický editor PhotoFiltre Studio. Pokud patříte mezi uživatele, kteří vyzkoušeli Photoshop a neradi se s ním po skončení trialu loučí, mohlo by vás PhotoFiltre Studio nadchnout.

Po spuštění programu se objeví okno, které je jak široké, tak dlouhé orámované ikonami všech možných akcí a operací. Pokud jste zastánci více ikon a méně nabídek, tady si přijdete na své.

Photofiltre Studio po spuštěníPhotofiltre Studio po spuštění

Zvládá nejen základy

Ve srovnání s Photoshopem zamrzí absence vizuálního seznamu historie změn, naopak potěší podpora vrstev a možnost hned od začátku pracovat s průhlednými vrstvami. Photofiltre nabízí všechny standardní nástroje pro tvorbu obrazu, ale i nástroje pro upravování už nakresleného. Mírně neobvyklý je umělecký štětec, kterému lze nastavit několik různých úprav a chová se pak přibližně jako filtr s tím rozdílem, že jen tam, kam se namíří. Samozřejmě filtry samotné taky nescházejí a že by jich bylo málo, se bát taky nemusíte.

ukázka slušné zásoby filtrůukázka slušné zásoby filtrů

K ostatním editorům přátelský

Photofiltre Studio umí importovat ze všech možných i nemožných souborových formátů včetně souborů Photoshop nebo Paint Shop Pro. Výsledek vaší práce je pak možné uložit v několika majoritních formátech – PNG, GIF, JPG, BMP, TGA a TIFF – a ve vlastním formátu Photofiltre, který jediný zachová vámi vytvořené vrstvy. Pokud čekáte komplexní nastavení vlastností uloženého souboru, jako třeba barevnou paletu, tak budete nejspíš zklamáni – v nabídce jsou jen ta nejzákladnější nastavení, jako výběr z pěti způsobů komprese PNG nebo přepínač optimalizace pro GIF.

s Photofiltre Studiem lze snadno vytvářet i ikonys Photofiltre Studiem lze snadno vytvářet i ikony

Pozoruhodné drobnůstky

V čem lze Photofiltre Studio naopak pochválit, jsou drobné vychytávky, na které byste běžně museli použít jiný program. Můžete si vytvořit animovaný gif, kde každý snímek bude tvořit jedna vrstva, ač budete muset nastavit natvrdo všem snímkům stejné časové okno. Další pro tento druh programu vcelku neobvyklou schopností je vytváření ikon z právě otevřeného obrázku – můžete si zvolit ze všech běžných formátů od 16×16 až po 64×64. Jako opravdovou třešničku Photofiltre nabízí nastavit si právě otevřený obrázek jako tapetu na pozadí.

logo Photofiltre Studiologo Photofiltre Studio

Photofiltre Studio je stejně jako Photoshop v základu přístupné jen jako 30denní trial, ale ty, kterým tisíce korun za Photoshop přijdou zbytečně mnoho, možná přesvědčí cena, která je doslova lidová – 25 euro.

Photofiltre Studio ke stažení zde:
Photofiltre Studio download

Článek Photofiltre Studio byl publikován 20. března 2008 v 07.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...