eStránky.cz

Tagy:  www.estranky.cz, e-stranky.cz, blog, web

Sponzorované odkazy

eStránky.cz

V dnešní době je potřeba prezentovat cokoliv nesmírně důležitá. Neprezentují se jen firmy, společnosti, sdružení, ale také samotní lidé. Příchod internetu tento proces nejenom velmi usnadnil, ale také urychlil. Nyní se tedy setkáme na internetu s prezentací všeho a vystavují se i ti, kdo nemají s tvorbou vlastního webu sebemenší zkušenost. Jak je to ale možné? Díky dynamičnosti webu a s příchodem nových technologií je tvorba osobních i firemních stránek otázkou pár minut. Třeba právě díky službě www.estranky.cz.

Vlastní web za minutku

Služba eStránky.cz se prezentuje sloganem „Snadná tvorba www stránek a fotogalerie.“ Služby jsou dostupné komukoliv bez výjimky a jejich cena je více než příznivá, pokud počítáte s vytvářením osobních stránek. V tom případě je cena nepříznivější – vše zdarma. Zbytek cen si uvedeme ve formě screenu, ať nemlátíme prázdnou slámu.

Homepage eStránky.cz je tvořena jednoduchou lineární grafikou kombinující odstíny šedé a oranžové. Vlevo pod vkusným logem se nachází menu, které čítá 5 položek – Úvod, Registrace, Ukázky, Funkce a Ceník. Jejich využití je zřejmé již z názvů. Pod menu se nachází tabulka pro přihlášení ke svému účtu a potažmo administrativě webu. A ještě níže je informační pruh se všemi novinkami, které se na webu v poslední době udály. Zbytek stránky zabírají oznámení lákající k založení vlastních webových stránek a je zde také katalog všech stránek, které systém eStránky.cz obsahuje. Pojďme k registraci.

Registrace není nijak složitá a zvládne ji i úplný začátečník. Je třeba vyplnit jen název stránek (www.něco.estranky.cz), osobní údaje, heslo, zaměření stránek, potvrdit podmínky služby a vybrat jestli půjde o nekomerční nebo komerční web. Po vyplnění všech údajů a jejich odeslání je vám obratem zaslán aktivační email, po jehož potvrzení již nic nebrání tvorbě samotných stránek. Ukažme si to na příkladu…

Jsme zalogovaní v systému eStránky.cz a hned jsme svěřeni do rukou virtuálního průvodce. Jeho první dotaz směřuje k podstatě stránek. Budou stránky osobního nebo firemního charakteru? V dalším kroku jste tázáni jestli chcete mít na svých webovkách také fotoalbum nebo ne (popřípadě jestli chcete jen fotoalbum bez webu). O krok dále je třeba vyplnit název stránek, popis a klíčová slova. Tyto informace jsou velmi důležité z hlediska vyhledávačů a návštěvnosti. Následuje volba vzhledu a samotné template (šablony), který jde později libovolně editovat. Poté si můžete vytvořit strukturu menu na stránce, fotoalbu a nahrát vlastní logo nebo portrét. Následuje pak ještě několik dalších drobností, které už jsou velmi individuální pro každého.

Administrace stránek je velmi jednoduchá a u každého kroku je vám dostupná stručná, ale jasná nápověda, takže ani úplný začátečník nebude tápat. Příspěvky můžete vkládat buď pomocí WYSIWYG nebo textového rozhranní, což je ideální i pro pokročilejší uživatele. Dobře jsou provedeny i statistiky, kdy okamžitě přehledně vidíte návštěvnost, počty příspěvků, obsazení paměti a jiné důležité údaje.

Výhody

Velmi jednoduché na uchopení
Poměrně komplexní
Výborná administrace a statistiky
Dostupnost a rychlost stránek je parádní
Uživatelské fórum, kam se můžete obrátit s dotazy

Nevýhody

Někomu se může zdát 30 MB málo (neplacený režim)
Stále nemáte úplnou svobodu, jako když si uděláte vlastní web se vším všudy

eStránky.cz představují službu, se kterou bude spokojeno mnoho uživatelů. Vytvořit si vlastní webové stránky už jednodušší být nemůže. Pokud nechcete do tajů HTML, CSS nebo PHP proniknout, tak je tato služba pro vás jako stvořená.

Vytvořte si své webové stránky nebo blog na: www.estranky.cz

Článek eStránky.cz byl publikován 3. ledna 2008 v 20.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...