BlueBoard.cz - prvky zdarma

Tagy:  blueboard.cz, anketa, chat, nastavení, amdinistrace, zadarmo, free, zdarma, služby zdarma, práce z domu, vzkazy, shoutboard, diskuze, forum, navstevni kniha

Sponzorované odkazy

BlueBoard.cz - prvky zdarma

BlueBoard.cz je mezi uživateli a hlavně provozovateli webových stránek na Internetu v ČR dosti známou a rozšířenou službou. Kouzlo jejího úspěchu je prosté. Bez ohledu na to, na jaké úrovni znalosti IT uživatel je, má možnost si za pomoci pár kliknutí myší vytvořit zajímavou anketu, návštěvní knihu, vzkazník, chat, počítadlo přístupů a stažení, online monitoring, RSSBoard, či třeba ukazatel předpovědi počasí.

Veškerá „práce“, respektive pracovní proces vytvoření dané služby opravdu spočívá jen v pár kliknutí myší, zadání požadovaných parametrů a údajů a ve výsledku již pouhé zkopírování automaticky vygenerovaného HTML kódu, který si posléze uživatel vloží do požadovaného zdrojového kódu určené stránky. Mnozí by mohli tvrdit, že to je pro „lamy“, tedy osoby méně v daném ohledu zdatné, avšak není tomu opravdu tak. Služby BlueBoard.cz je určená pro všechny uživatele, ať už BFU (BěžnýFrantaU­živatel) či zkušené webmastery. Je sice pravda, že zkušenější lidé by si již kde jakou službu mohli vytvořit sami, ale proč si tím otravovat život, když mohou dostat to samé bez práce, v plně dostačujícím rozsahu, samozřejmě. Nyní se pojďme podívat, co nám BlueBoard.cz opravdu přináší.

Začínáme

Registrace

Registrace je opravdu jednoduchá, stačí zadat jen ty nejzákladnější údaje. Po vyplnění jména a emailu, vám za okamžik přijde email s přihlašovacími údaji. Po přihlášení na BlueBoard.cz jsme vyzváni k zadání informací jako je např. adresa vašeho webu, do jaké kategorie patří, …

A teď… Administrace BlueBoard.cz

Ankety

Troufám si tvrdit, že právě Ankety jsou tím, co lidi k BlueBoard.cz táhne, ostatně dokazuje to i nedávno ukončená anketa provozovaná přímo BlueBoard.cz, ze které vyplývá že právě ony jsou tím nejžádanějším.

Při vstupu na sekci Ankety vidíme přehlednou tabulku, v jejíž útrobách vidíme přehledně vypsané všechny ankety, které jsem na našem uživatelském účtu provozovány. Nahoře vidíme pole, kam stačí napsat název ankety a stisknout tlačítko Vytvořit novou anketu. Po tomto úkonu najdeme její název v tabulce a klikneme na něj. Nyní se nacházíme v editaci ankety.

Anketa FoD.ic.cz. Ilustrační obrázekAnketa FoD.ic.cz. Ilustrační obrázek

Je zbytečné rozepisovat se o všech položkách nastavení, stačí říci že stejně jako u všech dalších služeb BlueBoard.cz. Můžeme zde nastavit rozměry prvku, velikost a druh písma, barvy,… Vše potřebné. Samozřejmě i otázku a možné odpovědi dané ankety.

Návštěvní knihy

Tuto službu je jistě zbytečné představovat, neboť se s ní setkal asi každý alespoň trochu aktivní uživatel Internetu. Služba Návštěvní kniha nespočívá v ničem jiném, než v pouhém přidávání zpráv libovolných uživatelů do vámi vytvořené a na stránkách umístěné knihy. Mnozí uživatelé ji používají jako diskusní fórum na svých webech.

Nastavení je opět velmi jednoduché, mj. zde můžeme nastavit i velikosti smajlíků, informace jež mohou uživatelé zadat (jméno, email, adresa webu, …). Můžeme také nastavit že určité přezdívky musí pro přidání příspěvku zadat i heslo.

RSSBoardy

Tato služba je v rámci BlueBoard.cz relativně mladá, avšak i ona si svůj potenciál a přízeň uživatelů bezesporu najde. V podstatě nejde o nic víc, než o umístění rámečku, jehož obsahem jsou údaje z vybraného RSS kanálu. Nic víc, nic míň. Nejedná se o žádnou průkopovou záležitost, ovšem v dnešní době se může hodit opravdu hodně.

ShoutBoardy

Mnozí z vás se s touto službou setkali, jen jí jinak nazývali :) Já bych ji označil jako vzkazník. Její podstata spočívá v tom, že v podle požadovaných rozměrů a nastavení jenž nadefinujeme v administraci přidáváme do malého boxu krátké vzkazy, jejichž součástí mohou být i smajlíci a odkazy. Stejně jako u Návštěvní knihy můžeme nastavit i jména, ke kterým musíte napsat heslo, bez něhož se zadaným jménem neodešlete vzkaz!

ChatBoardy

Všichni asi známe fenomén dnešní doby. Chat. BlueBoard.cz nabízí vše, co bychom od chatu očekávali. Alespoň co se základních prvků týče. Koncepce chatu je standardní, nic převratného, ale na potřeby uživatelů to dle mého názoru plně postačí. Vidíme velké pole kde jsou zobrazovány zprávy, pod ním je pole, do jehož útrob vkládáme text, jenž chceme odeslat dalším účastníkům chatu. Na boku pak vidíme pole, kde jsou vypsáni lidé aktuálně nalogování v chatu, reklama, osobní nastavení…

Do chatu mohou buď přistupovat všichni, nebo jen ti, kteří se přihlásí pod údaji, které jim poskytne autor daného chatu. To však záleží na nastavení.

Počítadla, online monitory, počítadla stažení

Tyto tři služby shrňme v jednu. Ostatně, jen bychom se opakovali. Prvkem Počítadlo si na web vsuneme prvek, který bude počítat přístupy na web. Nic víc, nic míň. Online monitor na rozdíl od počítadla pouze ukazuje aktuální počet uživatelů, jenž jsou online na stránce s tímto počítedlem. A počítadlo stažení (podle očekávání) není nic jiného, než počítadlo stažení souboru, jehož adresu nastavíme v administraci. U všech tří prvků si můžeme vybrat, zda je chceme zobrazovat textově či graficky.

BlueFormy

Užitečný prvek, jehož podstatou jest jednoduchý formulář, pomocí kterého mohou vaši uživatelé posílat emaily na adresu, kterou navolíte v administraci daného formuláře na BlueBoard.cz.

Počasí

Náhled administrace počasíNáhled administrace počasí

Počasí je nejmladší služba, kterou BlueBoard.cz poskytuje. Jde o prvek, díky němuž i na svém webu můžete ukazovat aktuální předpověď počasí. Možnosti nastavení a rozvržení předpovědi. Tento prvek má jistě velký potenciál, avšak na portálech, jejichž návštěvnost není nijak veliká (míň jak 100 000 UIN za den), jí moc nezužitkujete.

Závěrem

BlueBoard.cz je službou, která se hodila, hodí a jistě i hodit bude nejednomu provozovateli webových stránek, jenž si chce ušetřit námahu a využít služby, jež mu tento projekt nabízí. BlueBoard.cz není v žádném případě jedinou službou na CZ Internetu, která nabízí takovéto prvky pro Váš web, avšak je jednou z nejznámějších a nejpoužívanějších. Nesmím se zapomenout zmínit i o faktu, že všechny tyto služby jsou zdarma, avšak s tím, že v každém prvku vidíme přinejmenším odkaz na BlueBoard.cz, u prvků jako je třeba Chat či Návštěvní kniha pocítíme i sílu textové reklamy. Toho se však dá zbavit, v případě že si předplatíme placený tarif… Ale to už je zas věc jiná…

Článek BlueBoard.cz - prvky zdarma byl publikován 7. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (3787).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...