Sweet Home 3D

Tagy:  byt, domek, návrhy, architekt, architektura, sweet home, návrh domku, místnost, bydlení

Sponzorované odkazy

Sweet Home 3D

Stavíte, nebo opravujete byt, popřípadě domek? A nebaví vás každý plánek kreslit na papír, složitě vyměřovat, vypočítávat atd.? Využijte programu Sweet Home 3D.

Rozdělení místností

Sweet Home 3D je program sloužící k trojrozměrnému zobrazení místnosti, kterou se chystáte přestavovat. Základní zobrazení je 2D poloha, na které si nastavíte různé vybavení, např. sprchu, vanu, WC a obraz místnosti se objeví v dolním okně v 3D podobě. Pro každou místnost existuje jiné rozestavění nábytku, program sám rozděluje příslušenství bytu do oblastí. Těmi jsou: Dveře a okna, Koupelna, Kuchyně, Ložnice, Obývací pokoj, Ostatní. Příslušenství je celá řada, od záclonových tyčí, až po různé typy schodiště.

Základní menu Sweet HomeZákladní menu Sweet Home

Nábytek

Pokud některý druh nábytku nemůžete najít, lze jej importovat. Stáhnete malý soubor z internetu, nebo fotografii a vámi zvolený kus nábytku se objeví v programu. Krom Importu nábytku je k dispozici i import „Pozadí“ na zeď. Pokud tedy máte nějaký návrh tapety, není nic jednoduššího než ho importovat na vybrané zdi. Režimy prohlídky vámi vytvořené místnosti jsou dva. Jedním je náhled shora, kdy vidíte přímo rozložení nábytku po místnosti. Druhou možností prohlídky je tzv. „Virtuální prohlídka“, kdy můžete objevovat přesné zákoutí a detaily domu.

Import nábytku Sweet Home 3DImport nábytku Sweet Home 3D

Rozměry

Osobně mne velmi zaujala možnost vkládání rozměrů, podobně jako u opravdových stavebních výkresů. Nejenže to pomáhá přesnosti a estetičnosti místnosti, ale také se snadněji v místnosti orientujete. Rozměry se vkládají lehce. Stačí si označit začátek kótovací čáry a její konec, program sám vypočítá rozměr a určí jeho nejoptimálnější jednotku.

Stavba může začít

Základem je možnost uložení projektu, jeho tisk, nebo převedení a tisk ve formátu PDF. Sweet Home 3D bude určitě velkým pomocníkem pro ty, kteří se chystají opravovat, renovovat, nebo stavět. Pro zkušené architekty, nebo uživatele, kteří hledají „něco víc“ bude program nedostačující. Jednoduché úpravy v bytě ano, celý návrh je však dobré přenechat někomu zkušenějšímu. Pokud se dostanete do programu hlouběji poznáte, že jeho možnosti jsou relativně dosti omezené, avšak začátečníkovi se bude Sweet Home 3D zdát jako kvalitní a hlavně jednoduchý. Jednoznačným kladem je čeština a freeware licence.

Hodnocení: 85%

Sweet Home 3D ke stažení zde:
Sweet Home 3D download

Článek Sweet Home 3D byl publikován 16. června 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...