Sweet Home 3D - splňte si váš sen o bydlení

Tagy:  interier, navrh interieru, sweet home 3d

Sponzorované odkazy

Sweet Home 3D - splňte si váš sen o bydlení

Jsem si jistý, že každý člověk má nějakou představu svého vysněného domu či bytu, ve kterém by chtěl bydlet. Je to sice pouze sen, ale jestliže máte finance na jeho realizaci tak proč si ho nesplnit? Dnes už nemusíte dávat designérům, aby vám vytvořili návrh. Stejně by ho nedokázali vytvořit podle vašich představ. V dnešní době se můžete stát designérem sami pro sebe. Za pomocí různého softwaru si můžete vytvořit návrh interiéru přesně podle vašich představ.

Na trhu je mnoho softwaru zabývajícího se touto problematikou. Já vám dnes představím program s názvem Sweet Home 3D. Tato aplikace je povedený nástroj, který vám pomůže jednoduše zorganizovat interiér dle vašich představ. Jestliže chcete změnit vzhled ve kterékoliv vaší místnosti, pak Sweet Home 3D může být nejjednodušší cestou. Vše si nejdříve vyzkoušíte nanečisto v programu, doladíte si i ty nejmenší detaily a jakmile budete spokojeni, tak můžete začít naostro reálně.

Začínáme

Aplikace obsahuje 75 modelů nábytku, který můžete umístit do jakékoliv místnosti. Jsou rozděleny do jednotlivých skupin podle toho, do které místnosti patří. Jednoduše si můžete vytvořit plán, který přesně pasuje do vašeho domu nebo bytu, včetně nábytku a všech detailů v místnosti. Nejlepší na tom je, že to můžete udělat zdarma, nýbrž aplikace Sweet Home 3D je open-source projekt a tudíž zdarma. Můžete vytvářet místnosti, dimenzovat jejich velikost, šířky zdí a textury. Dobrá věcička v Sweet Home 3D je možnost 3D prohlídky vámi vytvořeného pokoje či kompletního bytu/domu.

Hlavní okno aplikace je rozděleno do čtyř panelů, které vám pomůžou získat větší přehled. První panel obsahuje seznam dostupných objektů roztřízených do jednotlivých skupin dle využití (koupelna, pokoj, dveře, okna, obývák a kuchyně). V seznamu je obsažen i náhled ke každému doplňku.

okno aplikace s návrhem

Panel se čtverečky slouží pro samotný návrh místnosti. Jednoduše si vytvoříte tvar místnosti, umístíte zdi a doplňky. U každého doplňku můžete modifikovat jeho velikost.

V levém spodním panelu vidíte seznam předmětů umístěných ve vašem projektu. U každé položky si můžete nadefinovat různé atributy (jméno, šířka, výška, úhel natočení, …).

Poslední panel je panel s 3D náhledem. Tento panel vám poskytne přesný pohled jak bude místnost vypadat. Samozřejmě se můžete po místnosti procházet, otáčet se a zoomovat abychom si udělali přesnou představu místnosti.

3D náhled vašeho návrhu

Velmi důležitá vychytávky v programu Sweet Home 3D je možnost importu 3D objektů v různých formátech. Vzhledem k tomu, že tato aplikace je open-source projekt, můžete najít na jejím webu nebo na internetu spoustu dalších modelů nábytku a doplňků.

Zpracování

Prostředí programu je celkově velmi jednoduše zpracovaný aby byl jednoduchý pro použití. Obsahuje menu aplikace a panel nástrojů s tlačítky pro jednotlivé funkce. Aplikaci můžete jednoduše ovládat pomocí kontextového menu, které je dostupné z každého panelu aplikace.

Sweet Home 3D dokáže přetvořit jakoukoliv představu do reálného plánu, který vám pak jednoduše poslouží pro samotnou realizaci interiéru. Co můžete dále čekat od softwaru jako je tenhle? Aplikace vám dovoluje nastavovat parametry u všech doplňků, měnit velikost jednotlivých doplňků, odstraňovat nebo pouze je nastavit neviditelné.

Nastavení aplikace je velmi jednoduché. Můžeme pouze nastavit jazyk (je dostupná i čeština), tloušťku zdí, …

jednoduché nastavení

Klady

Sweet Home 3D je velmi zajímavý a jednoduchý k používání. Obsahuje velké množství 3D modelů, se kterými můžete pracovat. Další modely jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách.

Zápory

Tato aplikace není moc vhodná pro opravdové profesionály, protože je velmi jednoduchá a neobsahuje mnoho profesionálních vychytávek. Můžete nastavovat pouze omezené množství funkcí a modelů.

Závěr

Sweet Home 3D je vhodná aplikace pro ty, jež si chtějí vytvořit svůj vlastní návrh interiéru. Aplikace je zdarma, a proto je velmi vhodná pro kutily, kteří necudou dávat peníze za designéry. Nezmeškejte tuto jedinečnou možnost si zdarma navrhnout vlastní sen o bydlení!

Hodnocení: jednoduchá aplikace, vhodná pro všechny, dostupnost v češtině: 85%

Download zde: Sweet Home 3D

Článek Sweet Home 3D - splňte si váš sen o bydlení byl publikován 7. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...