Jak si zařídit pracovní koutek, aby vás nikdo nerušil a cítili byste se v něm dobře?

Tagy:  kancelářské židle, kancelář, koutek, stůl, pc stůl, pracovna, byt, dům, interiér

Jak si zařídit pracovní koutek, aby vás nikdo nerušil a cítili byste se v něm dobře?

Pracujete často z domu, ale nemůžete si v bytě zařídit vlastní pracovnu? Vytvořte si alespoň vlastní pracovní koutek, kde budete mít dostatečné pohodlí a klid na svou práci. Většina lidí si jej zařizuje v obývacím pokoji, což je bezesporu nejlepší místo. Často se ale pracovní koutek vyskytuje i v ložnicích, jenže ve večerních hodinách může ťukání do klávesnice či světlo rušit partnera. A hlavně – ložnice má být místem odpočinku, nikoli práce.

Bez pracovního stolu se neobejdete

Základem je samozřejmě stůl na PC. Zvolte si správně jeho velikost, aby v místnosti nepůsobil nepatřičně. Pokud je to možné, použijte stejný materiál a dekór jako u ostatního nábytku v pokoji. Jinak by mohlo dojít k optickému narušení harmonie celé místnosti. Důležitá je také správná výška pracovní desky, abyste se u práce nemuseli hrbit.

Je sice jasné, že umístění si nebudete moci příliš vybírat, ale pokuste se zvolit si takové místo, kde je dostatek denního světla, tedy co nejblíže u okna. Pokud budete pracovat i večer či v noci, nezapomeňte také na noční osvětlení, které zajistí kvalitní lampy, abyste si nekazili oči.

Šikovné řešení pro malé místnosti – výklopné stoly

Pokud se vám kvalitní stůl do místnosti nevejde, nevolte nějakou levnou náhražku, která se vám při první příležitosti rozpadne. Pro tyto případy jsou totiž k dostání speciální výklopné stoly. Snadno a rychle je složíte do skříňky, která je obvykle vybavená kolečky, takže ji snadno přemístíte, kam budete potřebovat. V každém případě si na pracovním stole udržujte pořádek. Pořiďte si přehledné šanony, poličky a zásuvky, abyste polovinu dne nestrávili tím, že na stole budete něco hledat. Všechno potřebné budete mít stále po ruce.

Kam umístíte své PC?, autor: kupono

Kam umístíte své PC?, autor: kupono

Kancelářské křeslo vybírejte pozorně

Nepostradatelnou součástí každého pracovního koutku či pracovny jsou také kancelářská křesla a židle. Nebojte se do nich investovat, jinak by se mohlo stát, že za pár měsíců budete trpět zánětem šlach – nebo se v horším případě dostaví i bolesti zad, které se léčí velice dlouho.

Samozřejmostí by u křesla měla být stabilní základna s pěticípou hvězdicí s kolečky a nastavitelná výška židle i opěrek. Pokud trávíte spoustu času sezením u počítače, volte židli i s podpěrkou­ hlavy.

Zařiďte si vše z pohodlí domova

Nesnášíte nakupování a zdlouhavé vybírání? Pokud se vám nechce nikam chodit, máme pro vás šikovné řešení. Můžete si koupit nejlepší nábytek online na webových stránkách. Vše si vyřídíte z pohodlí domova a nestane se, že by se vám nějaký prodavač snažil vnutit zboží, které je nekvalitní či které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Na výběr nábytku budete mít dost času a nikdo na vás nebude tlačit a vyrušovat vás všetečnými otázkami.

Článek Jak si zařídit pracovní koutek, aby vás nikdo nerušil a cítili byste se v něm dobře? byl publikován 16. prosince 2014 v 17.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle
  9. Libimseti.cz
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!