DVDFab - zálohujte svá DVD

Tagy:  DVDFab, zálohování DVD, DVD

Sponzorované odkazy

DVDFab - zálohujte svá DVD

Možná se Vám to již stalo. Chtěli jste si zálohovat například nějaký film, ale kvůli protipirátské ochraně se Vám to nepodařilo. Pro tyto případy existují programy, které umí obejít různé druhy protipirátských ochran. Mezi ně patří i DVDFab. Ten však není pouze zálohovací program – umí také vypalovat z HDD, konverzi formátu a mnohem víc. Dokáže zastoupit zaběhlý vypalovací software jako např.: Nero?

Pěkný vzhled a pracovní prostředí

Po bezproblémové instalaci jsem spustil program a na první pohled mě zaujalo, jak pěkně program vypadá a také mě potěšila bezchybná česká lokalizace. Vzhled je graficky proveden jednoduše a vkusně, přesto nepůsobí zastarale. Díky tomu je také ovládání intuitivní a bežný uživatel dokáže s tímto programem pracovat aniž by musel přečíst stohy manuálů. V menu nacházejícím se na levé straně, je umístěna nabídka vypalovacích modů ve dvou záložkách: DVD na DVD a DVD na Přenosné. V první záložce se nacházejí vypalovací a kopírovací mody a v druhé záložce jsou k dispozici převody DVD filmů na formáty kompatibilní s přenosnými zařízeními (Sony PSP..) a nebo převody DVD na formát Vašeho výběru. V druhé části okna programu se nachází nastavení jednotlivých modů jako např.: výběr cílové mechaniky atd…

Vypalovací mody

Nyní postupně popíši a vysvětlím funkce jendotlivých DVD vypalovacích modů. První mod se nazývá Celý disk. Pomocí něho můžeme snadno a rychle zkopírovat celé DVD – tedy všechny filmy, bonusy a menu nachazející se na daném DVD. Druhý mod se jmenuje Hlavní film. Pomocí něho můžeme vypalit pouze vybraný film s vybraným zvukem nebo titulkami. Třetí možnost vypalování je Rozdělení – zkopíruje jedno dvouvrstvé DVD na dvě obyčejná DVD (4.7 GB). Dále následují možnosti Vlastní a Vlastní rozdělení. V prvním z těchto modu můžeme skopírovat námi vybraný titul, zvuk, titulky, menu atd… Vlastní rozdělení funguje stejně jako Rozdělení jen s možností vlastních úprav. Šestou položkou v menu je Klonování, díky němuž můžeme vytvořit bit-po-bitu kopii. Tato možnost je podle slov výrobce ideální pro kopírování dvouvrstvých DVD a nebo PS2 datových DVD. Následuje mod Spojení, která jak už z názvu vyplývá umožňuje spojit dvě obyčejná DVD na jedno dvouvrstvé a mod Zápis dat, který vypálí DVD adresář nebo ISO (image, datový obraz) DVD a nebo převede DVD adresář na ISO soubor.

Testujeme…

Samozřejmě jsem se rozhodl vyzkoušet jestli program vůbec funguje. Rozhodl jsem se zálohovat si svoje poctivě držené originalní DVD. Toto filmové DVD jsem se rozhodl zkopírovat pomocí modu Celý film. Jelikož mám pouze jednu mechaniku musel program nejprve celé DVD zkopírovat a vytvořit dočasný soubor, ze kterého následně vypálí film na prázdný nosič. Vypalování proběhlo naprosto v pořádku a výsledné DVD bylo plně funkční.

Závěr

V úvodu jsem položil otázku zda dokáže DVDFab nahradit vypalovací programy jako např.: Nero. Osobně myslímže nejspíše ne. A to zejména kvůli tomu, že Nero 9 nabízí nejen kompletní řešení vypalování (vypaluje i CD atd…), ale nabízí i jiné funkce. To samotné by nevadilo pokud by byla cena DVDFabu menší. Pokud bychom nakupovali na SW.CZ tak by nás DVDFab vyšel o necelých 200 KČ dráž, a 1480 KČ mi příjde z hlediska běžného uživatele na program, který je specializovaný pouze na práci s DVD, hodně. Na druhou stranu je ale DVDFab funkční, nabízí jednoduché ovládání, příjemný vzhled a umít obejít protipirátskou ochranu. Pokud potřebujete rychle a jednoduše zálohovat svoje DVD a máte na to peníze mohu Vám program jen doporučit. Pokud však na to nemáte a nebo se Vám nechce zbytečně utrácet můžete vyzkoušet například freeware program DVD Shrink.

Klady

jednoduché ovládání

pěkný vzhled

konverze mezi formáty 

Zápory

cena (více než Nero a přitom méně funkcí)

Koupit DVDFab zde:
Koupit DVDFab Platinum na SW.cz

DVDFab Platinum trial ke stažení zde:
DVDFab Platinum trial download

Článek DVDFab - zálohujte svá DVD byl publikován 10. prosince 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...