AVS DVD Player - univerzální přehrávač nejen DVD

Tagy:  AVS DVD Player

Sponzorované odkazy

AVS DVD Player - univerzální přehrávač nejen DVD

Dnes tu mám tu čest, představit vám DVD Player společnosti AVSmedia. Jak již v názvu vidíte, jedná se o multimediální přehrávač DVD médií. Ale schválně jsem ve jméně článku užil slovo „univerzální“, protože jak si hned povíme, přehrávání DVD není ani zdaleka jediná činnost programu.

Instalace

Ale začněme hezky popořádku. Prvním krokem je určitě sehnání a uvedení programu do provozu. Odkaz ke stažení programu najdeme dole na konci článku, instalačí soubor čítá přibližně 40 MB. Nyní si probereme samotnou instalaci krok za krokem. Ihned po spuštění instalační aplikace bude vyzváni k výběru jazyka. Zde nemáme moc možností(angličtina či polština) a tak určitě zvolíme univerzální angličtinu. Potvrzením instalace a licenčního řádu se dostáváme k místě, kde máme vybrat, kam instalovat. Necháme vše jak je a jdeme dál.
Vytvoření ikon bude asi samozřejmostí, ale nastavení přiřazení(asociace) k soborům nás už asi bude trochu zajímat. Implicitně by mělo být nastaveno přiřazení ke všem dostupným video i audio formátům, které je schopen AVS DVD Player přehrát. A stačí jeden letmý pohled a vidíme, proč jsem tento přehrávač nazval univerzálním. Mezi klasickými video formáty(AVI, MPEG, WMV, DIVX) jsou i formáty MKV, FLV, 3GP, ASX a mnohé další, na které je občas potřeba použít jiné, další přehrávače. Ale tento software má vše potřebné „pod jednou střechou“. Je tedy jen na nás, které všechny soubory budeme tímto programem otevírat, resp.přehrávat. Po výběru,označení x odznačení, nás už nečeká nic, co bychom mohli nastavit. Po úspěšném ukončení instalace se nám přehrávač spustí.

První kroky

Ihned po instalaci se nám spustí program a naskočí hlavní obrazovka. Pokud chceme „vymáčknou“ z programu co nejvíce nebo cítíme nutnost provést nějaké nastavení a pohrabat se v něm, navštívíme Nastavení(Pre­ferences), jak je uvedeno na obrázku. Máme tu možnost nastavit poměr stran obrazovky, vizualizaci, nastavení regionů DVD nosičů a také například počet reprobeden. Nastavení možností programu není nijak bohaté, jako je třeba u komerčního Power DVD přehrávače, ale veškeré potřebné funkce jsou již implementovány a defaultně nastaveny. Jako každý pořádný přehrávač zvládá přehrávání filmů s několika jazykovými stopami, implementaci titulků a další.

Přehráváme

Přehrávní médií je hlavní funkce programu a tuto funkci program plní v dostatečné míře. Najde se zde sice několik mušek či záporů, ale o těch více až v dalším odstavci. Samotné přehrávání hudby či videa s sebou nenese téměř žádné potíže ani chyby, takže s funkčností a podporou formátů jsem spokojen. Formát obrazu médií byl v pořádku, s případným ořezáním hran jsem byl také spokojen, takže nemůžu nedoporučit jeho plné každodenní užívání.

Drobné nedostatky?

Kdyby existovalo něco dokonalého a bezchybného, používali by to snad všichni. AVS DVD Player má také své mušky a v některých případech by se to snad daly nazvat i mouchy. Ani nemusím říkat, že nastavitelnost programu nebude leckterému znalému IT uživateli vyhovovat. A navíc, existence pouze v anglickém jazyce, dokáže odradit notnou dávku uživatelů. Asi největší „muška“ je však možná občasná desynchronizace zvuku a videa. Nikdy to není nijak závratné, ale dojem z filmu to dokáže pěkně pocuchat. Lecky stačí prostě film pauznout či stopnout a je vše v pořádku, ale leckdy ne. Mezi ostatní drobnosti mohu uvést, že program zabírá během své činnosti něco přes 60 MB paměti a to je, na můj vkus, docela dost na to, že se jedná o „obyčejný“ přehrávač. Prý i někdy zhoršuje kvalitu obrazu, ale já tedy nepocítil tuto změnu. Reklamní politika aplikace nepatří zrovna mezi ty nejpříjemnější, ale pokud vám nevadí reklamní okno v nastevení programu či zbytečné ikony na ploše, není co řešit.

Závěr

AVS DVD Player přehrávat skutečně umí, to se mu nesmí vytknout. Pro obyčejného uživatele je plně dostačující a má všechny funkce, které využijeme. Přehrávání DVD médií, svou hlavní činnost, provádí skutečně dobře a určitě také musím vyzdvihnout ten fakt, že je to freeware. Disponuje vlastními integrovanými kodeky, což nás zbavuje nutnosti a nepříjemnosti, že bychom neměli ty potřebné. S tímto programem lze přehrát skutečně snad vše a dokonce disponuje svým vlastním konvertorem, takže převést formát video souboru do jiného není problém. Své nevýhody má, ale pokud chcete zkusit něco nového, něco „lepšího“, s AVS DVD Playerem by jste neměli šlápnout vedle. Už to, že je distribován zdarma, by mohlo být dodatečné lákadlo na jeho ozkoušení.

Klady

Univerzálnost

Zápory

Anglická lokalizace Příležitostná desynchronizace Náročnost na paměť

Hodnocení: 85%

AVS DVD Player ke stažení zde:
AVS DVD Player download

Článek AVS DVD Player - univerzální přehrávač nejen DVD byl publikován 19. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...