Jak popřát k Vánocům a na Nový rok? Víme to!

Tagy:  vánoce, nový rok, svátky, přání, ecards, sms, přání SMS, ecards.cz, přáníčka

Sponzorované odkazy

Jak popřát k Vánocům a na Nový rok? Víme to!

Svátky jsou opět tady a vy nevíte, jak udělat svým bližním radost? Vánoční přání už nejsou doménou jenom České pošty. Nové metody komunikace pronikají i zde. Dokazují to například údaje o počtu odeslaných SMS během vánočních svátků loňského roku.

Nejvíce se přeje pomocí SMS

Nejprve si řekneme něco o zřejmě nejvyužívanější formě vánočních přání. Jde samozřejmě o krátké textové zprávy (SMS). Hitem loňského roku byly humorné básničky a vtipy s vánoční tématikou. Je pravdou že „suché“ přání pomocí SMS se příliš neobjevuje. O oblíbenosti textových zpráv hovoří i údaje o počtu poslaných zpráv z 24. prosince loňského roku. Za celý Štědrý den loňského roku se poslalo přibližně 70 miliónů textových zpráv, nejvíce SMS bylo posláno mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou dopolední. MMS bylo posláno zhruba 290 000. Zají­mavostí je však to, že počet telefonních hovorů se nevymykal normálu.

A jak poslat hezké vánoční přání právě pomocí SMS? Je to jednoduché, buďte originální, ale ne zas příliš (přání by nemuselo být správně pochopeno, nebo by se mohl dotyčný po jeho přečtení urazit). S výběrem dobrého přání vám může pomoci například stránka Sms-prani.cz. Na ní také najdete další přání například k narozeninám, svátkům, k Valentýnu, atd. Rozhodně také není od věci hlídat si počet znaků, většina telefonů se sama „ozve“ pokud jste překročili limit 160 znaků, ale i tak je třeba dát pozor. Je pak nemilé když přijde příjemci SMS a hned za několik vteřin druhá, kde je pár posledních slabik. Velký pozor je nutné dávat i na pravopis. Pokud máte obavy o to, aby Váše peněženka z odeslaných SMS po svátcích neutrpěla šok, doporučuji využít bezplatné SMS brány, o kterých jsme již přinesli článek.

Email ve stínu textových zpráv

Další možností jak udělat bližním radost a zaslat jim přání je prostřednictvím e-mailu. U tohoto druhu komunikace je výhoda v možnosti přidání přílohy (většinou fotografie s nápisem – PF). Zatím však maily nejsou k účelu odesílání přání příliš často používány. Využívají jich například firmy k popřání svým zaměstnancům, kteří pracují externě nebo jsou často na cestách. Jak již bylo napsáno, pro běžné popřání se e-maily moc nepoužívají.

Silný hráč na trhu – Ecards

Nakonec tu máme sice málo známou a používanou možnost jak popřát, ta má ale možnost stát se jednou z nejvíce používaných forem přání. Mluvíme o tzv. Ecards. Jednoduše můžeme říct, že jde o elektronickou pohlednici, velmi často animovanou, kterou je následně možné libovolně rozesílat vybraným adresátům. Možnosti doručení jsou dvě: pomocí e-mailu, při vyplnění formuláře u elektronické pohlednice zadáte e-mail dotyčného uživatele, kterému přejeme, ten dostane e-mail s linkem na pohlednici a v okně prohlížeče si ji otevře. Obyčejně ji může přeposlat dál, nebo odpověď odesílateli. Druhou variantou doručování je vygenerování odkazu na pohlednici, zde je ovšem problém v tom, že si pak sami musíte zasílat odkaz lidem, kterým chcete popřát.

Portálů s elektronickými pohlednicemi existuje celá řada, například Ecards.cz. Zde jsou pohlednice rozděleny podle témat, můžete je hodnotit, atd.

Nyní už je jen na Vás, jak popřejete svým blízkým. Nezapomeňte že Vás čekají nejen svátky vánoční ale i oslavy nového roku.

SMS-prani.cz

Ecards.cz

Článek Jak popřát k Vánocům a na Nový rok? Víme to! byl publikován 24. prosince 2008 v 00.30 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...