Odesíláme SMS z internetu

Tagy:  T-mobile, Vodafone, O2, Telefonica, SMS, SMS brána, SMS zdarma, zprávy zdarma, odesíláme SMS

Sponzorované odkazy

Odesíláme SMS z internetu

Téměř každý se někdy dostal do situace, kdy potřeboval poslat SMS, ale neměl kredit, nebo neměl po ruce mobilní telefon. Pokud se Vám tato situace přihodí a zrovna sedíte u počítače, není nic jednoduššího než využít internetovou SMS bránu operátora. A právě o tom, jak poslat SMS z internetu je tento článek.

T-mobile

T-mobile je první operátor, kterému se budeme věnovat. V minulosti sice SMS bránu měl, ale byla zrušena. Tato skutečnost se setkala s velmi negativním přístupem zákazníků, kteří požadovali opětovné zprovoznění služby. Náhradou pro uživatele byl tak zvolen systém odesílání SMS přes t-zones.cz. Zde si po registraci pomocí mobilního telefonu mohl kdokoliv odesílat SMS do sítě T-mobile. Odeslané SMS ale byly započítávány, respektive nebyly zdarma. Nyní byla SMS brána opět zprovozněna a umožňuje odesílání zpráv zdarma do domovské sítě. Pokud chcete poslat zprávu jinému operátorovi, musíte se přihlásit do zmiňovaného t-zones.cz, ale zaplatíte si ji.

V současnosti je situace následující: z volně přístupné brány lze odesílat bezproblémově zprávy do sítě T-mobile, limitován je maximální počet 160 znaků. Omezeni jste také limitem 30 vteřin mezi odesíláním, v praxi je však toto omezení takřka neznatelné. Pokud se zaregistrujete na t-zones.cz, můžete odesílat zprávy i do jiných sítí. Jsou ale účtovány.

Vodafone drží prvenství

Druhým operátorem, který nabízí odesílání SMS z internetu je Vodafone. Ten začal veřejnou bránu provozovat z operátorů jako první. Podmínky jsou podobné jako u T-mobile, zprávy lze odesílat jen do vlastní sítě, limit je 152 znaků. Ten se však mění, pokud uvedete i své telefonní číslo a jméno. Intervaly mezi SMS jsou 15 sekundové, za den lze poslat maximálně 50 SMS. Zprávy do jiných sítí jsou nabízeny v rámci tarifů, například pro studenty jde o nabídku Student SMS Gratis. Můžete odeslat až 300 zpráv do jakékoliv sítě zdarma.

O2 – velké zklamání

Posledním operátorem, který nabízí zasílání bezplatných zpráv je O2. Osobně považuji systém O2 za nejhorší z operátorů, neboť posílání SMS je spíše „kosmetická“ funkce. Proč? Stačí jen to, že jste omezeni 60 znaky. Někteří uživatelé sice nemusejí mít s tímto omezením problém, pokud však chcete využívat komunikaci na plno, limit Vás přinejmenším nepotěší. Jelikož O2 provozuje svůj vlastní portál 1188.cz, přes který odesílání funguje, součástí každé SMS je reklama, proto lze zasílat jen krátké zprávy. Zpráv lze poslat za den neomezeně.

O2O2

Delší dobu už je ke stažení program z díly O2 SMSender. Program si nainstalujete do počítače, zaregistrujete se a můžete odesílat SMS. Ty jsou však placeny (respektive jsou Vám strhávány jako by jste je posílali z telefonu). Výhodou programu je například hromadné odesílání SMS, synchronizace s kontakty v Outlooku, nebo archivace přijatých zpráv přímo ve vašem počítači. Počet odeslaných SMS, ani počet znaků omezen není. Podmínkou je však vlastnictví nějakého tarifu společnosti O2.

Vítězem je T-mobile

Pokud bychom měli určit vítěze, respektive operátora, prostřednictvím kterého je odesílání SMS z internetové brány nejsnazší a nejpohodlnější, pravděpodobně by první místo obsadil T-mobile. Nejméně přívětivý k uživateli je pak přístup O2. Omezenou službu oproti ostatním operátorům tak nenahradí ani program SMSender.

SMS brána T-mobile
SMS brána Vodafone
SMS brána O2

Článek Odesíláme SMS z internetu byl publikován 5. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...