Kubik SMS DreamCom - výborný software na odesílání SMS zpráv?

Tagy:  posílání, odesílání, SMS, SMSka, SMSky, zpráva, zprávy, zpráv, kubik, dreamcom, free, zdarma

Sponzorované odkazy

Kubik SMS DreamCom - výborný software na odesílání SMS zpráv?

Kubik SMS DreamCom (KSD) patří mezi široce oblíbené aplikace, které jsou schopné odesílat skrze internet a placené/neplacené brány zprávy na mobilní operátory. Ne všechny takovéto počiny ale pracují korektně a některé ani nemají tu možnost posílání SMSek zdarma. Dokáže KSD prolomit toto “prokletí” a stát se číslem jedna v psaní a odesílání SMS zpráv přes internet?

Historie až současnost

Celý název Kubik SMS DreamCom vychází z názvu projektu DreamCom, za kterým stojí dvojice autorů:

 • Ing. Pavel Kupka
 • Ing. David Šmída

Tito autoří tedy nestojí pouze za Kubikem, ale také za celou rodinou projektu DreamCom, které se však až na jednu výjimku starají o odesílání a přijímaní SMS zpráv.

DreamCom

KSD však patří mezi zřejmě nejlepší a nejpoužívanější produkt jinak bohaté rodiny. Jeho minulost se, podle informací oficiálních stránek projektu, datuje už od první poloviny roku 2000. V té době se na svět “vyklubala” 1. řada této aplikace a neustálým vývojem se blížíme možná už ke konci řady 5. (poslední verze v době napsání je 5.89).

Kubik SMS DreamCom – jeho získání, instalace a posílání SMS zpráv

KSD se dá získat vesměs dvěma způsoby:

 1. zakoupením
 2. stažením zdarma

Varianta první je variantou doporučovanou, protože zakoupením tohoto produktu získáte některé užitečné možnosti programu navíc a odstraníte někdy obtěžující reklamní banner, který se jinak v programu nachází. A celková cena 300,– Kč za standardní verzi nepatří mezi ty vysoké.

Stažení zdarma je variantou, kterou volí asi notná většina všech jeho uživatelů, protože zde nevzniká žádná nutnost oficiálně se registrovat či si program kupovat. I tak je totiž ze své podstatné většiny plně funkční.

instalace

Instalace samotná je bezproblémová záležitost a skutečně není potřeba se jí zde blíže věnovat. Stačí stáhnout instalační archív a nainstalovat dle pokynů.

Během instalace budeme dotázáni, zda chceme posílat SMS zprávy zdarma nebo používat placené brány. Já zvolil možnost odesílání zdarma.

výběr brány SMS

V hlavní obrazovce programu není problém se orientovat, vše je hezky česky popsáno a nám tedy nezbývá nic jiného, než vytvořit si svůj seznam kontaktů buď přes pravé tlačítko myši, nebo přes klávesu Insert. Obojí funguje shodně.

Zde se nám objeví další podokénko, do kterého zadáme některé požadované údaje o přidávaném kontaktu a především jeho tel. číslo. O operátora se starat nemusíme, při uložení ho systém rozpozná automaticky.

přidání nového kontaktu

Pak už nezbývá nic jiného, než kontakt přesunout mezi příjemce (dvojklikem) a napsat zprávu, odeslat. O českou diakritiku a speciální znaky se bát rovněž nemusíme, systém si je sám před odesláním převede do správného tvaru (nahradí písmena s háčky/čárkami na standardní, tvar bez).

poslání zprávy

Kubik umí, je výborný

Je mi jasné, že z takovéhoto stručného a krátkého představení není možné posoudit jeho efektivitu a práci, ale sám za sebe mohu říct, že ho používám již několik let a nemohu si ho vynachválit!

Samozřejmě, že občas chytne nějakou tu “mušku” nebo se změní brána odesílání zpráv (především ta, určená pro odesílání zdarma), ale vývojáři neváhají a velmi rychle po jejím objevení se snaží software záplatovat pomocí aktualizací. A daří se jim to velmi dobře.

Mé hodnocení: 100 %

Sponzorované odkazy:

Článek Kubik SMS DreamCom - výborný software na odesílání SMS zpráv? byl publikován 23. března 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
 5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Rozzlobenimuzi.com
 8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!