CoolSMScz - odesílejte SMS s radostí

Tagy:  SMS, zprávy, textové zprávy, T-mobile, Coolsms, www.coolsms.cz, CoolSMScz, odesílání zpráv zdarma

Sponzorované odkazy

CoolSMScz - odesílejte SMS s radostí

Kdo pravidelněji sleduje tento softwarový magazín, jistě zaznamenal komentář jednoho čtenáře, který uvádí možnost odesílání SMS prostřednictvím programu nainstalovaném v počítači. Nechali jsme se tímto komentářem inspirovat a tak vznikla recenze programu CoolSMScz.

Kde sehnat

Program je možné bezplatně stáhnout ze stránek www.coolsms.cz, instalační soubor je malý (velikost 2,2 MB), s jeho stažením tak nemůžete mít větší problém. CoolSMScz mohou uživatelé stáhnout ve dvou formátech a to v EXE souboru, popřípadě v souboru ZIP. Program není problém používat jak na operačním systému Windows, tak na Linuxu, konkrétně Ubuntu, kde ho ale spustíte jen pod emulátorem a mohou se objevit problémy, například s počítáním znaků, nějaké velké nedostatky však nečekejte.

Registrace a novinky

Pro odesílání je nezbytné se zaregistrovat na www.coolsms.cz. Jelikož program je dílem tuzemského vývojáře, nemusíte se bát neznalosti jazyka. Registrace je jednoduchá, jde jen o vypsání přezdívky, e-mailové adresy a hesla. Pokud jste CoolSMScz využívali už dříve, máte zde možnost importu kontaktů, dočtete se po přihlášení o novinkách v aktuální verzi a jsou zde základní informace o vašem účtu a využití adresáře kontaktů. Přímo v aplikaci se stačí jen přihlásit a všechny kontakty a údaje můžete využívat.

Instalace

Nyní již přímo k instalaci. Ta je rychlá, nijak složitá, neobtěžuje Vás žádnými zbytečnými nastaveními. Po úspěšné instalaci pak stačí v menu Nastavení vyplnit údaje, které jste zadali při registraci na web a můžete se pustit do odesílání zpráv. Zajímavé je propojení s webovými službami jednotlivých operátorů. Pokud máte založen účet například na t-zones.cz, přes který jste odesílali SMS, je možné ho v CoolSMScz nastavit. Stejné je to i s účty u jiných operátorů, navíc je k dispozici odesílání i ze serveru smska.cz. Jediným větším problémem je nemožnost odesílání SMS do sítě T-mobile, nově otevřená internetová brána však může posloužit jako alternativa. V příští verzi programu již bude odesílání do T-mobile opraveno.

Nejen odesílání zpráv

A co všechno CoolSMScz nabízí? Je toho hodně. Od historie odeslaných zpráv, až po přehledný adresář kontaktů. Potěšujícím detailem jsou i informace o tom, kdo má právě svátek, ve spodní liště naleznete i datum a čas, počet odeslaných, nedoručených a čekajících SMS i rychlost odesílání. Z hlediska uživatelské jednoduchosti a přehlednosti hodnotím CoolSMScz kladně. Design je líbivý a celkově není program ani příliš náročný na hardware počítače. Hodí se však rychlé připojení k internetu.

www.coolsms.cz

V případě této recenze je na místě i důkladné zhodnocení webu, neboť (jak už bylo řečeno na začátku), bez registrace Vám odesílat zprávy nepůjde. Web programu je na tom vzhledově hodně podobně jako samotný program, to znamená dobrou úroveň přehlednosti. Někoho může po delším užívání webového rozhraní rušit reklama, není to však tak strašné a lze si na to zvyknout. Na stránkách je také detailně zpracovaný návod jak CoolSMScz instalovat a používat.

Stojí za vyzkoušení

Jak recenze dopadla? Určitě jde o velmi zdařilý a nadějný projekt, jednoznačně kladně hodnotím přehlednost a „vstřícnost“ k uživateli, povedený design, samozřejmě je velkým plusem i to, že program je česky. Co naopak vytknout? Určitě to budou problémy s odesíláním zpráv do sítě T-mobile, občasné „padání“ bez příčiny (během recenzování se mi to stalo několikrát), některým uživatelům může vadit i provázání s internetovými stránkami. Nedostatky se dají přičíst na vrub skutečnosti, že CoolSMScz stále ještě není 100% dokončen a neustále se na něm pracuje. S příští verzí bude chyb určitě méně. Nyní je však hodnocení 75%.

Hodnocení: 75%

Klady

Čeština
Jednoduchost
Doplňkové funkce

Zápory

Problémy se stabilitou
Odesílání na T-mobile

CoolSMScz ke stažení zde:
CoolSMScz download

Článek CoolSMScz - odesílejte SMS s radostí byl publikován 3. prosince 2008 v 07.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...