Jak hledat práci na internetu?

Tagy:  práce, zaměstnání, vyhledávání, inzerce

Sponzorované odkazy

Jak hledat práci na internetu?

„Hledám práci.“ Přesně takhle zní, obzvlášť v době neustále finanční krize a těžkého postavení všech firem po celém světě, věta tisíce nezaměstnaných českých občanů. Jednou z možností, jak si práci získat, je navštívení úřadu práce a velmi zdlouhavého čekání, s rizikem možného neúspěchu. Toto zdlouhavé čekání si můžete zpříjemnit a urychlit pomocí samostatného vyhledávaní pracovních míst prostřednictvím internetu. Možnosti internetu jsou rozsáhlé a neustále přibývají, v dnešní době existují stovky serverů zaměřených na inzerci pracovních nabídek. Není tak nic snazšího, stačí zasednou k počítači a „zaměstnat se“ pomocí pouhého poklikávání myší. I v tak těžké době krize se objevuje celá řada volných pracovních míst, o kterých byste možná ani neměli zdání bez přístupu k internetu. Každým dnem přibývají stovky nových nabídek, které zásadně ovlivňují situaci nezaměstnanosti. Je možné, že bez přístupu k internetu a bez této neuvěřitelné možnosti rychlého vyhledávání by byla nezaměstnanost o řád horší. Ovšem díky této možnosti a využívání této služby se objevilo, jak již bylo zmíněno, velmi velké množství serverů zabývajících se touto problematikou. O těch nejzajímavějších si povíme právě teď.

Sprace.cz

Jedná se o další z výborných a hojně využívaných projektů od majitelů seznam.cz. Jak je známe, u většiny projektů zmíněných majitelů bylo donedávna zvykem výborná použitelnost, ale chátrající vzhled. Což je samozřejmě věc vkusu. Nyní na sobě zapracovali, a tak se můžou pochlubit také s novým vzhledem Sprace.cz, který může nabudit pocit jednoduchosti, důležitosti, lehkosti, ale také užitečnosti. Vzhled je až neuvěřitelně jednoduchý, kromě loga nenarazíte na žádný jiný obrázek. Celá stránka je zkompletována do stylu čtverců a obdélníku, příjemné je také světlezelené zbarvení některých prvků. Výběr oboru je velmi přehledně řazený. Je až neuvěřitelné, jak je databáze plná inzerátu všeho druhu v oboru zaměstnání, v současné době se na serveru nachází více než 25 000 nabídek práce. V levém sloupci si můžete zkonkretizovat kraj, ve kterém budete vyhledávat.

Urad-práce.cz

V nabídce pracovních příležitostí najdete nabídky zaměstnání úřadů práce celé České republiky. Všechna volná místa úřadů práce jsou převzaty prostřednictvím databáze Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky, který nabídky Úřadů práce zpřístupnil. K dispozici je také políčko pro vyhledávání v určitém kraji a oboru, které velmi ulehčí dané vyhledávání a zrychlí přístup k pracovním nabídkám. Grafické zpracování mírně pokulhává, ale svůj účel server plní nadmíru. Server je velmi vhodný pro všechny, kteří nechtějí navštívit osobně úřady práce, ale přesto by rádi zjistili, co mají v nabídce.

Nabidky-práce.cz

Jedná se o další z velmi přehledných a obsáhlých serverů zprostředková­vajících volná pracovní místa. Dokonale sladěný design stránek navnadí a dodá náladu k někdy nudnému vyhledávání. Jediné, co bych podotkl, je barevnost stránky. Až příliš vyzařující a sytá modrá může při dlouhém prohlížení stránka tahat za oči a způsobit bolení hlavy. A zrovna u tohoto druhu vyhledávání se musím obávat, že dlouhé procházení a „brouzdání“ po stránce je zapotřebí.

Shrnutí

Jak jste se mohli přesvědčit, na internetu máte téměř neomezené možnosti k vyhledávání pracovních míst na internetu a jí pevně věřím, že se právě vám podaří získat vaše vysněné pracovní místo bez větších problémů. Jinak určitě stojí také za zmínku webové servery např. www.prace-job.cz, www.eurec-prace.cz, www.kdejeprace.cz či www.dobraprace.cz. Navíc také podotknu, že nemusíte vyhledávat pouze pracovní místa na plný úvazek, k dispozici je také možnost vyhledávání míst na úvazek částečný a pro studenty vyhledávání brigád.

Článek Jak hledat práci na internetu? byl publikován 20. dubna 2009 v 04.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...