Paypal, platební systém - I. díl

Tagy:  paypal, internet, bankovnictví, intenetové bankovnictví, ebay, peníze, paypal.com, internetové peněženky, online platby

Paypal, platební systém - I. díl

V dnešní hektické době nemá většina lidí čas, aby chodila kvůli každé platbě nebo složence do banky či na poštu, ale v klidu si vše vyřídí doma přes internet. V běžném internetovém bankovnictví, když neposíláte peníze ze stejné banky, tak čekáte na peníze až 3 dny.

Takovéto čekání si můžete, ale odpustit, jestli si zřídíte jednu z elektronických peněženek,kterých je na internetu hodně. Ale všeobecně známé jsou především AlertPay a PayPal,o kterém bude tento seriál.

Co to je, ten PayPal?

Platební systém Paypal především umožňuje bezpečné placení kartou na internetu. Od poloviny roku 2005 jeho služeb mohou využívat i uživatelé z České Republiky. Česká Republika patří momentálně do skupiny zemí, ve kterých je možné PayPal využívat pouze pro posílání peněz a placení kartou. Služeb PayPal může využívat každý,kdo vlastní emailovou adresu. Díky tomuto systému má člověk možnost bezpečného placení na velkém množství zahraničních serverů a obchodů, které ale platbu pomocí PayPalu musí podporovat. Myslím si,že pro českého uživatele je nejlákavější možnost používání PayPalu při nakupování na největším aukčním serveru Ebay, kde valná většina prodejců jiný způsob úhrady za zboží nepodporuje.

Registrace – postup

Postup jak se zaregistrovat a založit účet je jednoduchý a nezabere Vám více než pár minut. Takže začneme tím, že zadáme do prohlížeče adresu Paypal poté na úvodní stránce klikneme na odkaz Sign Up.

První krok registracePrvní krok registrace

Po zobrazení registrace se ukáže další obrazovka. Nejprve vybereme z jakého státu pocházíme, takže vybereme Czech Republic. Po zvolení odkud jsme je na řadě zvolení jazyku. Tady již máme s češtinou smůlu, tím pádem vybereme English. Již nám zde jen zbývá zvolit jaký typ účtu si chceme založit. Pro většinu lidí doporučuji Personal.

Zvolení typu účtuZvolení typu účtu

Teď nám zbývá poslední krok registrace a to vyplnění několika polí. Návod kam co napsat vidíte na následujícím obrázku. Především musíte psát bez diakritiky (háčků a čárek), ,jelikož PayPal neumí české kódování. Do pole Choose a password si zvolte svoje heslo a do pole Re-enter password vepište ještě jednou pro kontrolu sloužící proti možnosti,že se omylem přepíšete. Heslo doporučuji zvolit velmi silné a využít jak malá tak velká písmena, tak čísla a v neposlední řadě také speciální znaky. Poté je mnohem menší šance prolomení hesla.

Potřebné údajePotřebné údaje

Tímto krokem jsme se dostali k závěru registrace.V tomto kroku jsou požadovány 2 kontrolní otázky na které je nutné odpovědět při zapomenutí hesla. Doporučuji otázky typu Jméno matky za svobodna („Mother's maiden name“) nebo Město narození („City of birth“).

Zvolení kontrolních otázekZvolení kontrolních otázek

Posledním krokem je odsouhlasení smlouvy mezi Vámi a PayPalem.

Odsouhlasení smlouvyOdsouhlasení smlouvy

Tímto jsme dokončili registraci. Nyní, ale ještě nemůžeme používat PayPal naplno. Prozatím můžete na PayPal peníze přijímat a platit přijatými penězi, ale na svůj bankovní účet si je ještě poslat nemůžete k tomu si musíte k účtu tzv. připojit kartu,ale k tomu se dostaneme v dalším díle tohoto seriálu.

Paypal.com

Článek Paypal, platební systém - I. díl byl publikován 14. června 2009 v 07.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...