Beatport - nejen eshop s hudbou

Tagy:  beatport, hudba online, elektro, drum n bass, prodej hudby, obchod s hudbou, dj, muzika, online služby, electric, hudební žánry, mp3, eshop

Sponzorované odkazy

Beatport - nejen eshop s hudbou

Beatport je online služba nabízející novinky od producentů taneční a elektronické hudby. Naleznete zde mnoho žánrů počínaje housem přes drum and bass až po hardcore. Všechny tyto žánry jsou také přehledně rozlišené do subžánrů a tak naleznete přesně co nalézt chcete. Beatport je využívan hlavně Dji využívající DJ software, protože právě do těchto programů (např.: Traktor) je Beatport často integrován a nakupovat hudbu můžete přímo z nich. Mimo jednotlivých tracků jsou na Beatportu dostupné i různé DJ mixy, takže si každý příznivec elektronické hudby přijde na své.

Registrujeme se

Pro nákup hudby je potřeba se zaregistrovat. Registrace není nijak složitá. Odehrává se ve třech krocích, kdy v prvním vyplníme základní osobní údaje (jméno, příjmení , email…), v druhém se zobrazí informace o tom , že nám byl poslán konfirmační email a v třetím, jak už logický vyplývá, si účet aktivujeme kliknutím na odkaz v emailu. Po kompletně dokončené registraci a přihlášení je potřeba zvolím metodu plateb. To uděláme tak, že po přihlášení klikneme v právem horním rohu na tlačítko Account settings a upravíme položku Payment preferences. Beatport nabízí celkem 6 různých platebních možností. Samozřejmostí (jsem opravdu rád, že Beatport a podobné služby to berou jako samozřejmost) je možnost platit přes nejznámější internetovou peněženku Paypal. Pokud nemáte Paypal účet tak máte na výběr z pěti druhů kreditních karet – Visa, Master Card, Solo, American Express a JCB.

Registrace je jednoduchá a nezabere moc času.Registrace je jednoduchá a nezabere moc času.

Když se kolem rozhlédnu…

Design – efektnost a efektivita v jednomDesign – efektnost a efektivita v jednom

Když už jsme zaregistrovaní pojďme se podívat co nám Beatport nabízí. Celý web je vyřešen přehledně, ale přitom je díky technologii flash i poměrně efektní, což je dle mého vynikající kombinace – efektnost a efektivita v jednom. V horní části webu se nachází vyhledávání, tři rozbalovací nabídky – Genres, Charts, DJ mixes a úplně napravo uživatelské menu (možnost úpravy informací o uživateli, platby atd…). Nabídka Genres, jak už možná tušíte slouží k výběru hudebního stylu a nabízí 18 hudebních stylů. Jedná se o známe i méně známé žánry a tak můžete objevovat novou a novou hudbu. Pod nabídkou Charts se skrývá dle mého jeden z nejlepších nápadů co se zrodil v chytrých hlavách tvůrců Beatportu. Charts jsou žebříčky vytvářené např.: slavnými Dji, kteří vždy zachycují tracky, které jsou dle jejich názoru nejlepší za poslední týden. Poslední nabídka DJ mixes nabízí sety (tracky smíchané dohromady v jeden dlouhý celek) od různých Djs.

Charts – co nám doporučují osobnosti taneční scény?Charts – co nám doporučují osobnosti taneční scény?

Nenakupovat ale poslouchat…

Na Beatportu je výborný i fakt, že u každé skladby je i ukázka, kterou můžete přehrát přímo v přehrávači integrovaném v Beatportu a co víc, můžete si z těchto ukázek tvořit playlist. Ukázky samozřejmě nemají plnou délku skladby, ale i tak se dá objevovat nová hudba zadarmo.

Pokud jste fanouškem elektronické hudby a rádi objevujete nové skladby, subžánry atd… Beatport je to pravé pro vás. Pokud chcete hudbu nakupovat tak pořídíte levně a pokud chcete pouze poslouchat a objevovat tak pořídíte dobře. Od té doby co jsem Beatport použil vyzkoušel se brouzdání po jeho stránkách stalo mojí oblíbenou aktivitou.

Stránky služby Beatport

Článek Beatport - nejen eshop s hudbou byl publikován 17. března 2010 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...