Diskuse ke článku Avast! - antivirový program na úrovni!

korekce

Napsal/a: Michal Krejdl - ALWIL software

Přidáno: 03.07.2009 15.26

Odpovědět

„Účinnost Avastu! proti novým virům, makrovirům, skript virům i různým červům v poslední době bohužel upadá. Avast! Antivirus dostal v testech, které prováděla společnost AV-Comparatives v říjnu roku 2008 nejvyšší známku „advanced+“. Testy z května roku 2009 ale ukazují, že Avast! V konkurenci ostatních programů značně zaostává. Letos dostal už pouze známku „standart“. Z Avastu! se tak stává průměrný antivirový program.“

Cítím potřebu okomentovat tento odstavec, protože v něm dochází k výraznému nepochopení, resp. špatné interpretaci výsledků av-comparatives.

 1. pletete dohromady „jabka s hruškama“ – standardní on-demand test má dost odlišné podmínky od testu proaktivního (kde jsme dostali hodnocení standard) – podrobnosti se můžete dočíst v reportech, které jsou na webu av-comparatives.org
 2. v posledních proaktivních testech jsme dostali pouze standard proto, že Andreas Clementi penalizoval dvakrát za stejné falešné poplachy (detekční schopnosti by jinak stačily na vyšší hodnocení)
 3. v on-demand testech z února 2009 jsme detekovali více malware a měli méně falešných poplachů než v testech ze srpna 2008. To je jednoznačný pokrok, nikoli zmiňovaný úpadek.

špatný článek - absence znalostí

Napsal/a: Jan Fischer

Přidáno: 03.09.2009 17.06

Odpovědět

Oni testy jsou stejně jen vodítko a hlavně nejsou určeny pro lidi, kteří nechápou základní fakta (třeba si pletou testy).

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Katastrální mapy online
 3. Inkoustová tiskárna - profi tisková kvalita fotografií dostupná pro všechny
 4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Smajlíci

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!