Strong DC++ : Sdílejte data komfortněji!

Tagy:  DC++, Strong DC++, P2P, stahování, sdílení, mp3, filmy, hry, multimedia

Sponzorované odkazy

Strong DC++ : Sdílejte data komfortněji!

Je pro vás oficiální klient pro sdílení dat v síti Direct Connect nedostačující? Pokud ano, máte možnost sáhnout po alternativních klientech. Jednoho z nich si dnes představíme. Strong DC++ je velmi populární Direct Connect klient, který vás překvapí mnoha inovacemi. Pojďme se mu tedy podívat na zoubek.

Strong DC++ pod drobnohledem

Strong DC++ nabízí mnoho užitečných funkcí, které můžete u konkurence těžko hledat. Klasickým příkladem je segmentové stahování, omezovač rychlosti stahování a odesílání dat a také automatické odpojování pomalých připojení. Mnohé z vás určitě potěší šíření programu pod licencí GNU/GPL, z čehož vyplývá, že si volně můžete stáhnout zdrojový kód, který lze libovolně upravovat a šířit. Další výhodou je absence jakékoli instalace. Nejdříve musíte stáhnout 4,2 MB archiv. Ten pak stačí extrahovat a program je ihned k dispozici. Milovníci emotionu si zde také přijdou na své, k dispozici je totiž dostatečné množství „smajlíků“. Velmi užitečná je také automatická aktualizace. Jakmile je vydána nová verze, program vás informuje o opravách a vylepšeních, které přináší, a nabídne vám odkaz ke stažení.

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní

První spuštění

Po prvním spuštění programu se zobrazí základní nabídka nastavení . Zde vám postačí pouze vyplnění jména, respektive přezdívky, a také nastavení rychlosti odesílání dat, jinak řečeno uploadu. Pro přístup na některé huby musíte sdílet požadované množství dat. Proč vlastně chtějí tuto podmínku? Je to jednoduché. Čím více uživatelů s velkým množstvím sdílených dat, tím máte větší šanci, že najdete vámi hledaná data. V levé nabídce zvolíte položku Sharing (česky sdílení) a poté stačí zvolit data, která chcete sdílet.

Základní nastavení

Základní nastavení

Nastavení

Do nastavení se dostaneme přes rozbalovací nabídku File anebo přes tlačítko na hlavním panelu – ikonka ruky svírající tužku nad dotykovým displejem. Zajímat by vás mohl například omezovač rychlosti stahování a odesílání dat schovaný pod názvem Limits v levé nabídce. Nastavit lze permanentní omezovač a nebo omezovač, který bude fungovat jen ve vámi určeném čase. Nakonec nesmíme zapomenout zapnout omezovač v horním panelu v základním rozhraní programu. V této položce můžete nastavit i automatické odpojování pomalých stahování. Pro ty jazykově méně zdatné je k dispozici čeština, která se však musí nastavit ručně. Její nastavení se nachází v položce Appearance. Stačí pouze zadat cestu k souboru s češtinou a potom program restartovat. Při stažení programu z našeho serveru eDownload.cz je čeština přiložena, takže odpadá jakékoli hledání.

Segmentové stahování

Funkce segmentové stahování vám umožňuje stahovat data z několika zdrojů. V reálu to znamená, že stahujete jeden soubor, který je rozdělen na několik částí, od několika uživatelů zároveň, což přináší hned dvě velmi praktické výhody. První výhodou je lepší využití kapacity vaší linky. Druhá výhoda je zkrácení doby stahování.

Závěrečné shrnutí a hodnocení

Strong DC++ nám bezpochyby ukázalo, že je velmi schopný, rychlý a funkcemi opravdu nabitý Direct Connect klient. Hardwarové nároky jsou minimální a stabilita na velmi dobré úrovni. Uživatelské rozhraní je také zvládnuté na jedničku. Velmi mě potěšila přítomnost češtiny. S nastavením si nemusíte nijak lámat hlavu, protože vyjma několika kroků potřebných pro identifikaci a sdílení dat, nemusíte nic nastavovat. Program si zaslouží opravdu vysoké hodnocení a mně nezbývá nic jiného, než vám ho doporučit.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • Segmentové stahování
 • Automatická aktualizace
 • Stabilita
 • Nízké HW nároky

Nevýhody:

 • Pro začátečníka složité nastavení
 • Výchozí nepřítomnost češtiny

Strong DC++ si stáhněte zde:
Strong DC++ download

Sponzorované odkazy:

Článek Strong DC++ : Sdílejte data komfortněji! byl publikován 26. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. MP3s.Nadruhou.net
 4. Libimseti.cz
 5. Google překladač - slovník na úrovni!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Wireshark, aneb jak odposlouchávat síť - 1.díl

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!