Azureus download

Tagy:  Azureus, Azureus vuze, Azureus cz

Sponzorované odkazy

Azureus download

Azureus úvod

BitTorrent je jeden ze způsobů populárního p2p stahování, který se stal extrémně populárním díky výměnným sítím DC++ a v poslední době také díky torrentům. Paradoxem je rovnice: čím více uživatelů = tím rychlejší stahování. Potencionální „stahovač“ si jen na internetu najde .torrent soubor, který obsahuje veškeré informace o datech daného souboru, co chce stahovat a spustí ho v některém z velkého množství torrent klientů. Dnes si povíme o jednom z nejpopulárněj­ších – Azureus.

Azureus-Základní obrazovka stahováníAzureus-Základní obrazovka stahování

Rodokmen

Azureus je tedy p2p klientem pro stahování souborů ze sítě BitTorrent a zahrnuje v sobě anonymní protokoly I2P a Tor. Program je napsán v programovacím jazyku Java, díky čemuž je naprosto nezávislý na používaném operačním systému (nedělá mu problém Windows, Linux nebo MacOS X). Pro určitou skupinu uživatelů je i přínosem šíření zdrojových kódů programu pod GPL (svobodná licence), takže skoro každý může přispět svým dílem k vylepšení programu.

Azureus-Jedna z mnoha voleb nastaveníAzureus-Jedna z mnoha voleb nastavení

Stojí za vyzkoušení?

Azureu nedělá problém segmentové stahování ani velkého množství různých souborů. Široká je i možnost nastavení pomocí konfiguračních menu a hlavně díky velkému množství pluginů (rozšíření). Rozhodně potěší skvělé a podrobné reportovací nástroje – seznam stahovaných souborů, procentuální vyjádření pokroku ve stahování, průběh jednotlivých segmentů a jejich dostupnost, seznam uživatelů, od kterých daný soubor právě stahujete (pokud jsou dostupné další informace, tak zjistíte i rychlost jejich připojení, IP adresy, atd.), rychlost stahovaní a uploadování a například i informace o trackerech. Toto vše můžete vyvolat i ve velmi přehledných grafech. U každého torrentu můžete nastavit maximální povolenou rychlost downloadu a uploadu. Grafické prostředí Azurea je funkční a opravdu pěkné a zvláště 3D grafy na kterých lze vidět průběh stahování jsou opravdu profesionálně odvedeným kusem práce.

Azureus-Vyjádření stahování pomocí 3D grafůAzureus-Vyjádření stahování pomocí 3D grafů

Co hovoří pro Azurea?

Podpora veškerých funkcí související s BitTorrent protokolem
Díky širokému spektru pluginů lze program rozšířit o spoustu funkcí
Azureus je v češtině
Je freeware
Běží na každém operačním systému, kde funguje Java

A co chybičky?

Hardwarové nároky jsou vyšší než u ostatních BitTorrent klientů kvůli Javě

Sáhnout po něm?

Azureus je rozhodně jeden z nejlepších klientů pro stahování ze sítě BitTorrent a pokud máte silnější PC, tak vám ani jeho vyšší náročnost na systémové zdroje vadit nebude. Za zkoušku nic nedáte…

Azureus download freeware zde:
Azureus download

Článek Azureus download byl publikován 10. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...