Azureus download

Tagy:  Azureus, Azureus vuze, Azureus cz

Sponzorované odkazy

Azureus download

Azureus úvod

BitTorrent je jeden ze způsobů populárního p2p stahování, který se stal extrémně populárním díky výměnným sítím DC++ a v poslední době také díky torrentům. Paradoxem je rovnice: čím více uživatelů = tím rychlejší stahování. Potencionální „stahovač“ si jen na internetu najde .torrent soubor, který obsahuje veškeré informace o datech daného souboru, co chce stahovat a spustí ho v některém z velkého množství torrent klientů. Dnes si povíme o jednom z nejpopulárněj­ších – Azureus.

Azureus-Základní obrazovka stahováníAzureus-Základní obrazovka stahování

Rodokmen

Azureus je tedy p2p klientem pro stahování souborů ze sítě BitTorrent a zahrnuje v sobě anonymní protokoly I2P a Tor. Program je napsán v programovacím jazyku Java, díky čemuž je naprosto nezávislý na používaném operačním systému (nedělá mu problém Windows, Linux nebo MacOS X). Pro určitou skupinu uživatelů je i přínosem šíření zdrojových kódů programu pod GPL (svobodná licence), takže skoro každý může přispět svým dílem k vylepšení programu.

Azureus-Jedna z mnoha voleb nastaveníAzureus-Jedna z mnoha voleb nastavení

Stojí za vyzkoušení?

Azureu nedělá problém segmentové stahování ani velkého množství různých souborů. Široká je i možnost nastavení pomocí konfiguračních menu a hlavně díky velkému množství pluginů (rozšíření). Rozhodně potěší skvělé a podrobné reportovací nástroje – seznam stahovaných souborů, procentuální vyjádření pokroku ve stahování, průběh jednotlivých segmentů a jejich dostupnost, seznam uživatelů, od kterých daný soubor právě stahujete (pokud jsou dostupné další informace, tak zjistíte i rychlost jejich připojení, IP adresy, atd.), rychlost stahovaní a uploadování a například i informace o trackerech. Toto vše můžete vyvolat i ve velmi přehledných grafech. U každého torrentu můžete nastavit maximální povolenou rychlost downloadu a uploadu. Grafické prostředí Azurea je funkční a opravdu pěkné a zvláště 3D grafy na kterých lze vidět průběh stahování jsou opravdu profesionálně odvedeným kusem práce.

Azureus-Vyjádření stahování pomocí 3D grafůAzureus-Vyjádření stahování pomocí 3D grafů

Co hovoří pro Azurea?

Podpora veškerých funkcí související s BitTorrent protokolem
Díky širokému spektru pluginů lze program rozšířit o spoustu funkcí
Azureus je v češtině
Je freeware
Běží na každém operačním systému, kde funguje Java

A co chybičky?

Hardwarové nároky jsou vyšší než u ostatních BitTorrent klientů kvůli Javě

Sáhnout po něm?

Azureus je rozhodně jeden z nejlepších klientů pro stahování ze sítě BitTorrent a pokud máte silnější PC, tak vám ani jeho vyšší náročnost na systémové zdroje vadit nebude. Za zkoušku nic nedáte…

Azureus download freeware zde:
Azureus download

Sponzorované odkazy:

Článek Azureus download byl publikován 10. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!