uTorrent download

Tagy:  uTorent, uTorrent, u Torrent, utočeny download, Mikro Torrent, www.utorrent.cz

Sponzorované odkazy

uTorrent download

µtorrent úvod

BitComet a Azureus… Tak právě tyto dva programy pro práci s torrenty již prošli naším redakčním testem a nemůžeme říci, že by šlo o produkty nemající co nabídnout. Ovšem dnes tu máme lahůdku pro všechny milovníky hesla: Co je malé, to je hezké. Tím pamlskem je již minule avizovaný program µtorrent (mikrotorrent). Dokáže si tato muší váha poradit s těžkou vahou konkurence? Již teď můžeme říci, že půjde minimálně o vyrovnaný souboj…

µtorrent-základní a hlavní okno programuµtorrent-základní a hlavní okno programu

Co nabízíš „cvalíku“?

Může program o velikosti 971kB nabídnout to samé co velcí mastodonti? µtorrent dává jednoznačnou odpověď: ANO! Po naprosto triviální instalaci nás uvítá jednoduché, čisté a velmi přehledné uživatelské rozhranní. V horní liště jsou klasická rolovací menu se všemi potřebnými nastaveními (o těch dále) a pod nimi proužek velmi pěkných a přitom nijak přehnaně barevných ikon nabízející základní potřebné funkce pro práci se stahovanými torrenty (Přidat torrent, Vytvořit torrent, Odstranit torrent, Start/Pauza/Stop, Přesunout torrent v nabídce nahoru/dolů, RSS stahovač a Možnosti). Následuje prostřední část programu, ve které vidíme přehled stahovaných torrentů, rychlost stahování a odesílání dat, čas do konce stáhnutí, počet seedů a peerů nebo velikost stahovaného .torrent souboru. Úplně dole je seznam logovaných údajů, které si můžete nechat zobrazit podle typu díky záložkám. Máte tedy přehled o uživatelích, od kterých stahujete, které části torrentů se právě stahují, rychlost stahování na časové ose, atd. Jako bonus je vpravo nahoře i integrovaný vyhledávač torrentů. Vše je na svém místě, nic nechybí a přitom přehlednost nijak neutrpěla. Tak bych si to představoval u každého programu.

µtorrent-nastavení je dostatečné i pro náročnějšíµtorrent-nastavení je dostatečné i pro náročnější

I pro kutily

Jediné co je třeba (i když ne nezbytně nutné) upřesnit je nastavení rychlosti, což se děje v přehledném menu s výběrem typu připojení (od 28.8Kbps až po 100Mbit). Dále lze ve stejném menu zvolit port, přes který data potečou a potencionálně ho změnit, případně nastavit kódovaný přenos, pokud je rychlost stahovaní nezvykle pomalá. O dalších nastaveních je netřeba se rozepisovat a tak si je shrneme pěkně v bloku a případně utrousíme k nějakému poznámku.

Nastavení limitů pro download i upload
Možnost vynuceného stahování
Peer exchange – přidávání zdrojů pro download i bez trackeru
DHT – distribuovaná tabulka hashů
UPnP (Universal Plug and Play) mapování portů
NAT-PMP mapování portů
Super-seeding
Čtečka RSS, přes kterou jdou metodou Broadcatching přidávat torrenty
Možnost nastavit vypnutí PC po dokončení stahování
Webové rozhranní – umožňuje ovládat vzdáleně µtorrent z jiného PC ať jste kdekoliv

µtorrent-tvorba nového torrentuµtorrent-tvorba nového torrentu

Muší váhu nebo mastodonta?

Mikrotorrent je na p2p scéně opravdu nevídaným počinem a osobně ho již používám skoro rok. Za tu dobu se zařadil mezi pro mě nezbytné programy. Má vše co bych od takového programu čekal, navrch přidává kvalitní český překlad, je zdarma a jeho nároky na hardware jsou opravdu minimalistické stejně jako program samotný. Nezbývá mi než ho doporučit i vám.

Hodnocení programu : 96 %

µtorrent freeware ke stažení zde:
µtorrent download

µtorrent booster ke stažení zde:
µtorrent download

Bitcomet ke stažení zde:
Bitcomet download

Článek uTorrent download byl publikován 28. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...