µTorrent 3 – malý pouze svou velikostí

Tagy:  µTorrent, uTorrent, mikrotorrent, mikro torrent, µTorrent 3, µTorrent 3 novinky, µTorrent remote

Sponzorované odkazy

µTorrent 3 – malý pouze svou velikostí

Každý, kdo někdy zavadil o BitTorrent sítě, určitě narazil na program µTorrent. Tento miniaturní BitTorrent klient je znám svou velmi malou velikostí, ba bohatou výbavou, a proto se pravděpodobně stal nejpoužívanějším BitTorrent klientem napříč kontinenty.

V letošním roce µTorrent povýšil na třetí verzi. Ta nepřináší téměř žádné zásadní změny. Pouze rozhraní aplikace prodělalo drobný facelift, přibyla funkce vzdáleného ovládání a stahované torrenty lze nyní hodnotit a komentovat.

Rozhraní µTorrent 3.0

Rozhraní µTorrent 3.0

µTorrent je k dispozici zdarma. V poslední verzi jej získáte například ze z českých fanouškovských stránek spolu s českou lokalizací. Všimněte si poté velikosti staženého souboru – něco málo přes půl megabajtu. Instalace není takřka žádná. µTorrent je svým způsobem portable aplikace, lze jej tedy nosit kamkoliv s sebou na flash disku.

Základní funkce µTorrentu

Stěžejními funkcemi jsou samozřejmě stahování a sdílení skrz BitTorrent sítě. Přidání nového torrentu je snadné, stejně tak jeho tvorba. Pro rychlé nasdílení souboru druhé osobě poslouží funkce Odeslat soubor. Princip je ale stále stejný.

RSS čtečka v praxi

RSS čtečka v praxi

Hledat nové torrenty lze rovnou z rozhraní programu. Nebudou-li vám stačit výchozí poskytovatele (vyhledavače), jednoduše si přidáte vlastní. RSS čtečka vám zajistí nepřetržitý odběr novinek na webu, dokonce umožní navázání stahování torrentu přímo z aplikace. Vše završuje líbivé rozhraní s českou lokalizací a bohatými možnosti nastavení chování programu.

Novinka třetí verze – vzdálené ovládání

Nová třetí verze nám poněkud přibrala na váze (asi 250 kilobajtů), ale hlavně přibyla nová funkce umožňující vzdálené ovládání programu. Nyní lze µTorrent přes webové rozhraní ovládat odkudkoliv, přičemž webové rozhraní nabízí pohodlí srovnatelné s desktopovým rozhraním aplikací.

µTorrent ovládaný skrz web

µTorrent ovládaný skrz web

K aktivaci této služby zavítejte na stránky remote.utorren­t.com, kde naleznete kompletní návod, jak se k službě připojit. Služba je bezplatná.

Shrnutí

Celkově v sobě µTorrent kombinuje miniaturního klienta našlapaného všemi potřebnými funkcemi. Dokazujete to oblíbenost mezi uživateli. Zde je tedy na místě rčení: „Malý, ale šikovný.“

Výhody:

 • zdarma
 • miniaturní velikost
 • nastavitelnost aplikace
 • česká lokalizace

Nevýhody:

 • nic

Nesmíme však opomenout zmínit ten fakt, že stahování přes Torrenty je striktně podmíněno sdílením právě stahovaného, případně i dalších datových souborů, což znamená šíření většinou nelegálního obsahu po internetu, tudíž TRESTNÉ!!

µTorrent je ke stažení ZDE

Sponzorované odkazy:

Článek µTorrent 3 – malý pouze svou velikostí byl publikován 3. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. Když web, tak od profesionála
 5. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 6. Google vyhledávač
 7. ICQ 5.1
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
 10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!