Bitcomet download

Tagy:  Bit comet, Bitcomet, Bitcomet ke stažení, Bitcomet cz, www.bitcomet.com, torrent

Sponzorované odkazy

Bitcomet download

Bitcomet úvod

Nedávno jsme se zaobírali problematikou torrentů a zároveň si představili velice užitečný a schopný program Azureus. Dnes budeme pokračovat a to přímou konkurencí – programem BitComet.

Rychle a jednoduše

BitComet je velmi podobný již zmiňovanému programu Azureus, ale i tak stojí za bližší prozkoumání. Instalační balíček má velikost 4,7MB a poslední stabilní verze se nám ustálila na čísle 0.93. Instalace je velmi jednoduchá a prostá jakéhokoliv nastavování. Program po spuštění též netřeba nějak překopávat – vše funguje okamžitě.

BitComet-Okno programu, nebojte v základu je vše českyBitComet-Okno programu, nebojte v základu je vše česky

Základní vlastností BitComet je otevírání a stahování torrentů. Ihned po otevření .torrent souboru v programu je nabídnutu jaké části torrentu chcete stahovat, kam se má výsledný datový soubor uložit nebo nastavit rychlost uploadu a downloadu.

Velmi užitečnou funkcí je náhled stahovaných souborů. Tato možnost je hlavně dostupná pro video souboru, kdy je možno během stahování soubor spustit a vidět alespoň úryvek daného videa a posoudit jestli se jedná opravdu o to, co jste chtěli stáhnout.

Jako správný torrent klient umí BitComet tvořit také .torrent soubory a to opět velmi jednoduše. Stačí jen vybrat soubor/soubory ze kterých chcete výsledný torrent vytvořit a balíček šoupnout všanc mezi lid.

BitComet-Nastavení stahovaného torrentuBitComet-Nastavení stahovaného torrentu

Toto jsou vlastnosti, kterými by měl každý správný klient disponovat a jak vidno BitComet toto splňuje nadmíru dobře, nicméně to není vše a zbytek vlastností probereme ve zkratce a heslovitě:

Po stažení BitComet kontroluje hash výsledného souboru
Možnost měnit rychlost downloadu a uploadu u torrentů
Integrovaný vyhledávač torrentů
Možnost chatu a prohlížení webových stránek přes BitComet
Nastavení vypnutí počítače po dokončení stahování
Automatické aktualizace
Možnost spouštění programu po startu Windows
Integrovaný firewall (doporučuji nahradit nějakým renomovaným)
Veškerá potřebná síťová nastavení program provádí automaticky
Možnosti blokování určitých IP adres

Výhody BitComet

Česky
Freeware (zdarma)
Intuitivní
Široké možnosti nastavení

Nevýhody BitComet

Pro experty přece jen není nastavování tolik

Resumé

BitComet je opravdu jeden z lídrů v programech určených pro práci s torrenty. Podpora českého jazyka rozhodně potěší a možnosti programu jsou široké a pochopitelné. Rozhodně minimálně vyzkoušejte a v pátek se podíváme na další z podobných programů – minimalistický µtorrent.

Hodnocení programu : 87%

BitComet freeware ke stažení zde:
BitComet download

Článek Bitcomet download byl publikován 26. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...