Diskuse ke článku Wireshark, aneb jak odposlouchávat síť - 2.díl

error

Napsal/a: pablo

Přidáno: 02.10.2009 19.50

Odpovědět

pozapnuti interface list mi vyhodi hlasku : The capture session could not be initiated (failed to set hardware filter to promiscuous mode). Please check that „\Device\NPF_{261B­4BFC-085A-44F9–8662-E395EF1E1728}“ is the proper interface.

RE: error

Radek Ludačka

Odpovědět

Zkuste nastavit skenovani přes Capture > Options a tam nechat neodškrtnuté „Capture packets in promiscuous mode“. Jinak nastavení povolení vaší karty v promiskuitním módu pokud to vaše karta defaultně nepovoluje neni v moci programu. Možná pomůže instalace novější WinCap knihovny. Taky by bylo dobré my napsat na jakém systému provozuje wireshark a jaké rozhraní vám to hlasí. podle hlášky usuzuju, že to je na naké architektuře MS Windows.

Spam

Napsal/a: palae

Přidáno: 07.03.2012 17.43

Odpovědět

Jde nastavit Wireshark, tak aby zachytil PC, ktere rozesila spam v siti PeerToPeer. Komunikace s internetem je pres Proxy na Fedore 9. Do Linuxu moc nevidim. Dekuji

RE: Spam

Radek Ludacka

Odpovědět

Dobry den, tak hodne wireshark neznam, ale podle toho co vim tak spam chodi pres port 25, coz je normalni SMTP port , tak ten by se urcite sledovat dal a i IP adresy, pres ktere chodi, ale jestli ma nejaky analyzator nebo seznam blacklistu to opravdu netusim, podle meho bych tipoval asi ze ne, jelikoz je problematika spamu, dosti siroka.

Wi-FI

Napsal/a: vp123

Přidáno: 12.08.2012 21.09

Odpovědět

Dobrý den, jsem na své otevřené wi-fi síti, ale nejde mi sledovat ani své pakety. Čím to je ? předem dík za odpověď

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny