Diskuse ke článku Zálohujte svá data ve Windows 7

Bitová kopie = image disku?

Napsal/a: M.

Přidáno: 20.03.2010 15.03

Odpovědět

Na XP jsem zálohoval systém pomocí Norton Ghost a dělal jsem jsem si tzv. image disku. Znamená pojem „bitová kopie“ totéž a umožní ten nástroj ve Win 7 to samé, co N. Ghost? Tím myslím kompletní zálohu celého disku včetně registru apod. Že zkrátka když jsem měl jakýkoli problém s počítačem včetně vira, tak jsem systémový disk prostě přemazal ze záložní image a za hodinu jsem měl systém jako nový.

Bitová kopie

Napsal/a: Petr Baštan - redaktor

Přidáno: 20.03.2010 16.23

Odpovědět

Při vytvoření bitové (přesné) kopie systému se zazálohují veškerá data uložená na systémovém disku, tedy včetně souborů nutných pro korektní spuštění systému Windows 7 a uživatelských dat uložených na tomto disku.

Při následné obnově budou nahrazeny všechny stávající programy, parametry systému a soubory – rozumíte tomu tedy správně, při havárii disku nebo nakažení virem (tady je důležité si ověřit, že váš právě zálohovaný systém již není nakažen a při obnově by nebyl „obnoven“ i onen virus) můžete bitovou kopii použít k navrácení systému do původního stavu. Pokud máte další otázky, klidně se ptejte :-)

Bitová kopie = image disku? 2.

Napsal/a: M.

Přidáno: 21.03.2010 11.41

Odpovědět

Díky. Já vím, že ta otázka vypadá docela hloupě, ale včera jsem se díval do toho zálohovacího nástroje Win 7 a tam třeba mezi zálohovanými adresáři do bitové kopie vůbec není nabídnuto zálohování adresáře Windows, což může znamenat, že je buď v záloze automaticky a nebo že tam přidat nejde, kromě toho tam píše něco o tom, že jsou některé soubory vyloučeny ze zálohy. Dosud jsem fungoval tak, že jsem si udělal úplnou kopii systémového disku včetně Win XP přes Norton Ghost a jednou za půl roku jsem celý systémový disk včetně Win přemázl tím image a měl jsem zase čistý systém bez všech těch Tempů a dalších nečistot, které Win do sebe nabalí během provozu. Takže otázka zní, jestli mi toto poskytne i zálohovací nástroj Win 7. Ghost 2003 mi pod Win 7 nefunguje, tak hledám řešení.

sprava prostoru

Napsal/a: Hafajs

Přidáno: 08.12.2011 14.14

Odpovědět

Zalohovani mi casem naplni prostor k tomu urceny a zacne vypisovat chybu a prestane zalohovat (nema kam). da se nekdenastavit jak stare zalohy se prepisuji?

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Inkoustová tiskárna - profi tisková kvalita fotografií dostupná pro všechny
  3. Katastrální mapy online
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Libimseti.cz

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!