Diskuse ke článku Zálohujte svá data ve Windows 7

Bitová kopie = image disku?

Napsal/a: M.

Přidáno: 20.03.2010 15.03

Odpovědět

Na XP jsem zálohoval systém pomocí Norton Ghost a dělal jsem jsem si tzv. image disku. Znamená pojem „bitová kopie“ totéž a umožní ten nástroj ve Win 7 to samé, co N. Ghost? Tím myslím kompletní zálohu celého disku včetně registru apod. Že zkrátka když jsem měl jakýkoli problém s počítačem včetně vira, tak jsem systémový disk prostě přemazal ze záložní image a za hodinu jsem měl systém jako nový.

Bitová kopie

Napsal/a: Petr Baštan - redaktor

Přidáno: 20.03.2010 16.23

Odpovědět

Při vytvoření bitové (přesné) kopie systému se zazálohují veškerá data uložená na systémovém disku, tedy včetně souborů nutných pro korektní spuštění systému Windows 7 a uživatelských dat uložených na tomto disku.

Při následné obnově budou nahrazeny všechny stávající programy, parametry systému a soubory – rozumíte tomu tedy správně, při havárii disku nebo nakažení virem (tady je důležité si ověřit, že váš právě zálohovaný systém již není nakažen a při obnově by nebyl „obnoven“ i onen virus) můžete bitovou kopii použít k navrácení systému do původního stavu. Pokud máte další otázky, klidně se ptejte :-)

Bitová kopie = image disku? 2.

Napsal/a: M.

Přidáno: 21.03.2010 11.41

Odpovědět

Díky. Já vím, že ta otázka vypadá docela hloupě, ale včera jsem se díval do toho zálohovacího nástroje Win 7 a tam třeba mezi zálohovanými adresáři do bitové kopie vůbec není nabídnuto zálohování adresáře Windows, což může znamenat, že je buď v záloze automaticky a nebo že tam přidat nejde, kromě toho tam píše něco o tom, že jsou některé soubory vyloučeny ze zálohy. Dosud jsem fungoval tak, že jsem si udělal úplnou kopii systémového disku včetně Win XP přes Norton Ghost a jednou za půl roku jsem celý systémový disk včetně Win přemázl tím image a měl jsem zase čistý systém bez všech těch Tempů a dalších nečistot, které Win do sebe nabalí během provozu. Takže otázka zní, jestli mi toto poskytne i zálohovací nástroj Win 7. Ghost 2003 mi pod Win 7 nefunguje, tak hledám řešení.

sprava prostoru

Napsal/a: Hafajs

Přidáno: 08.12.2011 14.14

Odpovědět

Zalohovani mi casem naplni prostor k tomu urceny a zacne vypisovat chybu a prestane zalohovat (nema kam). da se nekdenastavit jak stare zalohy se prepisuji?

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Chcete levné webové stránky? Oslovte 2Rsolutions
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  9. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!