Diskuse ke článku Zálohujte svá data ve Windows 7

Bitová kopie = image disku?

Napsal/a: M.

Přidáno: 20.03.2010 15.03

Odpovědět

Na XP jsem zálohoval systém pomocí Norton Ghost a dělal jsem jsem si tzv. image disku. Znamená pojem „bitová kopie“ totéž a umožní ten nástroj ve Win 7 to samé, co N. Ghost? Tím myslím kompletní zálohu celého disku včetně registru apod. Že zkrátka když jsem měl jakýkoli problém s počítačem včetně vira, tak jsem systémový disk prostě přemazal ze záložní image a za hodinu jsem měl systém jako nový.

Bitová kopie

Napsal/a: Petr Baštan - redaktor

Přidáno: 20.03.2010 16.23

Odpovědět

Při vytvoření bitové (přesné) kopie systému se zazálohují veškerá data uložená na systémovém disku, tedy včetně souborů nutných pro korektní spuštění systému Windows 7 a uživatelských dat uložených na tomto disku.

Při následné obnově budou nahrazeny všechny stávající programy, parametry systému a soubory – rozumíte tomu tedy správně, při havárii disku nebo nakažení virem (tady je důležité si ověřit, že váš právě zálohovaný systém již není nakažen a při obnově by nebyl „obnoven“ i onen virus) můžete bitovou kopii použít k navrácení systému do původního stavu. Pokud máte další otázky, klidně se ptejte :-)

Bitová kopie = image disku? 2.

Napsal/a: M.

Přidáno: 21.03.2010 11.41

Odpovědět

Díky. Já vím, že ta otázka vypadá docela hloupě, ale včera jsem se díval do toho zálohovacího nástroje Win 7 a tam třeba mezi zálohovanými adresáři do bitové kopie vůbec není nabídnuto zálohování adresáře Windows, což může znamenat, že je buď v záloze automaticky a nebo že tam přidat nejde, kromě toho tam píše něco o tom, že jsou některé soubory vyloučeny ze zálohy. Dosud jsem fungoval tak, že jsem si udělal úplnou kopii systémového disku včetně Win XP přes Norton Ghost a jednou za půl roku jsem celý systémový disk včetně Win přemázl tím image a měl jsem zase čistý systém bez všech těch Tempů a dalších nečistot, které Win do sebe nabalí během provozu. Takže otázka zní, jestli mi toto poskytne i zálohovací nástroj Win 7. Ghost 2003 mi pod Win 7 nefunguje, tak hledám řešení.

sprava prostoru

Napsal/a: Hafajs

Přidáno: 08.12.2011 14.14

Odpovědět

Zalohovani mi casem naplni prostor k tomu urceny a zacne vypisovat chybu a prestane zalohovat (nema kam). da se nekdenastavit jak stare zalohy se prepisuji?

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!