Diskuse ke článku Profesionální web snadno a rychle – díl 1. – hosting

rychlost

Napsal/a: Ondra

Přidáno: 30.04.2010 15.52

Odpovědět

Uniform Server a podobné instantní servery jsou opravdu strašně „rychlé“.

RE: rychlost

Milan Herbig

Odpovědět

Když si to nemyslíš, tak se s námi poděl o svůj názor místo rýpání. Rozhodně je práce na nich rychlejší, než vše editovat a nahrávat přímo na server.

RE: RE: rychlost

Ondra

Odpovědět

Rozhodně jsem nechtěl rýpat. Mě jen připadá ze php už je samo o sobě dost pomalé a ještě to dát na takový server.

RE: RE: RE: rychlost

Milan Herbig

Odpovědět

Jde o to, že obyčejný uživatel si to jen stáhne, poklepe na exáč a pracuje. Nemusí stahovat všechny tři části zvlášť, poté je párovat a nastavovat. Navíc má uniform přívětivé rozhraní, tudíž je snadné s ním pracovat.

RE: RE: RE: RE: rychlost

Prokop

Odpovědět

A proto radši volim ComplexWebServer ;)

RE: RE: RE: RE: rychlost

Lada

Odpovědět

Uniform Server používám již od verze 2.9, nyní mám verzi 5.1_nano a vždy jsem s ním byl velice spokojen. Přesně jak píše Milan Herbig: pro začátečníka je to nejlepší volba. Začátečník rozhodně nejsem, což vyplývá z toho, že jsem Uniform Server používal již na OS Windows95, a budu jej používat i nadále aniž bych plýtval svým časem a zkoušel něco jiného. Platí zde moje osvědčené pravidlo: co funguje dobře a bez problémů,– to se nemá měnit. ;-) „Rychlost“ nebo „pomalost“ to jsou relativní pojmy. Můj Uniform Server je velmi rychlý a mohu jej doporučit všem, kteří chtějí pracovat a nikoliv „konfigurovat“.

RE: RE: RE: RE: RE: rychlost

Milan Herbig

Odpovědět

Přesně tak, souhlasím. Uniform používám již několik let a co se týče rychosti, tak zejména u Joomly, která je velmi náročná na JavaScript, hraje hlavní roli v rychlosti načítání výkon internetového prohlížeče a výkon počítače (zejména HDD). ;)

uni na W7

Napsal/a: Platek

Přidáno: 02.08.2010 10.18

Odpovědět

Bohužel mě nejede Uniform server na windows 7 64-bit :-/ spouštím jako administrátor a když dám Run and Instal… nic se nestane..

RE: uni na W7

Milan Herbig

Odpovědět

Problém je v MySQL serveru, který hlásí že má obsazené porty. Mě osobně se to spustit na W7 x64 nepodařilo a na internetu jsem žádné info nenašel (v té době – teď nevím), takže provozuji Localhost na WinXP (buď virtuální přes vmware, nebo jako paralelní OS na jiném disku).

Ani ComplexWebServer mi nefungoval :(

RE: RE: uni na W7

Platek

Odpovědět

tak to me celkem stve :( nemate skype/icq, potreboval bych poradit jak to udelat virtualne :-)…icq: 431381048. Dekuji

RE: RE: RE: uni na W7

Milan Herbig

Odpovědět

Rád bych vám pomohl, jenomže v týdnu jsem na chatě. Ale navedu vás … pro virtuální emulaci operačního systému používám program vmware workstation, který je sice placený, ale stojí to za to. Po nainstalování programu dáte přidat virtuální jednotku (je to v EN jazyce), vložíte CD s XPčkama (nebo obraz disku) do DVD mech, vmware si samo zjistí co a jak a můžete instalovat … nepotřebujete žádné ovladače nic … vše je emulováno (ovladače) z vašich W7 x64.

Pokud budete chtít nějak poradit, napište na mail. Budu se snažit odpovědět kdykoliv budu online ;) … milanherbig[za­vináč]gmail.com

Access denied

Napsal/a: Pavel

Přidáno: 15.02.2011 12.28

Odpovědět

Nainstalaoval jsem Uniform Server 5.7.3 Nano, ale phpMyAdmin mi dá hlášku Error MySQL said: Documentation #2002 – The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured) Connection for controluser as defined in your configuration failed. Hledal jsem v podpoře, zkoušel chybu opravit, ale bez úspěchu. Pak jsem 5.7.3. smazal a nainstaloval nejnovější 5.7.4. Nano, opět stejná chyba. Už jsem s řešením ztratil mnoho času. Pokud někdo znáte řešení, uvítám, jinak Uniserver mažu a instaluji XAMPP, snad to bude lepší.

RE: Access denied

Petr

Odpovědět

Souhlasí mám úplně stejný problém. Server je nainstalovaný na flash paměti a chová se úplně stejně.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny