Diskuse ke článku Profesionální web snadno a rychle – díl 1. – hosting

rychlost

Napsal/a: Ondra

Přidáno: 30.04.2010 15.52

Odpovědět

Uniform Server a podobné instantní servery jsou opravdu strašně „rychlé“.

RE: rychlost

Milan Herbig

Odpovědět

Když si to nemyslíš, tak se s námi poděl o svůj názor místo rýpání. Rozhodně je práce na nich rychlejší, než vše editovat a nahrávat přímo na server.

RE: RE: rychlost

Ondra

Odpovědět

Rozhodně jsem nechtěl rýpat. Mě jen připadá ze php už je samo o sobě dost pomalé a ještě to dát na takový server.

RE: RE: RE: rychlost

Milan Herbig

Odpovědět

Jde o to, že obyčejný uživatel si to jen stáhne, poklepe na exáč a pracuje. Nemusí stahovat všechny tři části zvlášť, poté je párovat a nastavovat. Navíc má uniform přívětivé rozhraní, tudíž je snadné s ním pracovat.

RE: RE: RE: RE: rychlost

Prokop

Odpovědět

A proto radši volim ComplexWebServer ;)

RE: RE: RE: RE: rychlost

Lada

Odpovědět

Uniform Server používám již od verze 2.9, nyní mám verzi 5.1_nano a vždy jsem s ním byl velice spokojen. Přesně jak píše Milan Herbig: pro začátečníka je to nejlepší volba. Začátečník rozhodně nejsem, což vyplývá z toho, že jsem Uniform Server používal již na OS Windows95, a budu jej používat i nadále aniž bych plýtval svým časem a zkoušel něco jiného. Platí zde moje osvědčené pravidlo: co funguje dobře a bez problémů,– to se nemá měnit. ;-) „Rychlost“ nebo „pomalost“ to jsou relativní pojmy. Můj Uniform Server je velmi rychlý a mohu jej doporučit všem, kteří chtějí pracovat a nikoliv „konfigurovat“.

RE: RE: RE: RE: RE: rychlost

Milan Herbig

Odpovědět

Přesně tak, souhlasím. Uniform používám již několik let a co se týče rychosti, tak zejména u Joomly, která je velmi náročná na JavaScript, hraje hlavní roli v rychlosti načítání výkon internetového prohlížeče a výkon počítače (zejména HDD). ;)

uni na W7

Napsal/a: Platek

Přidáno: 02.08.2010 10.18

Odpovědět

Bohužel mě nejede Uniform server na windows 7 64-bit :-/ spouštím jako administrátor a když dám Run and Instal… nic se nestane..

RE: uni na W7

Milan Herbig

Odpovědět

Problém je v MySQL serveru, který hlásí že má obsazené porty. Mě osobně se to spustit na W7 x64 nepodařilo a na internetu jsem žádné info nenašel (v té době – teď nevím), takže provozuji Localhost na WinXP (buď virtuální přes vmware, nebo jako paralelní OS na jiném disku).

Ani ComplexWebServer mi nefungoval :(

RE: RE: uni na W7

Platek

Odpovědět

tak to me celkem stve :( nemate skype/icq, potreboval bych poradit jak to udelat virtualne :-)…icq: 431381048. Dekuji

RE: RE: RE: uni na W7

Milan Herbig

Odpovědět

Rád bych vám pomohl, jenomže v týdnu jsem na chatě. Ale navedu vás … pro virtuální emulaci operačního systému používám program vmware workstation, který je sice placený, ale stojí to za to. Po nainstalování programu dáte přidat virtuální jednotku (je to v EN jazyce), vložíte CD s XPčkama (nebo obraz disku) do DVD mech, vmware si samo zjistí co a jak a můžete instalovat … nepotřebujete žádné ovladače nic … vše je emulováno (ovladače) z vašich W7 x64.

Pokud budete chtít nějak poradit, napište na mail. Budu se snažit odpovědět kdykoliv budu online ;) … milanherbig[za­vináč]gmail.com

Access denied

Napsal/a: Pavel

Přidáno: 15.02.2011 12.28

Odpovědět

Nainstalaoval jsem Uniform Server 5.7.3 Nano, ale phpMyAdmin mi dá hlášku Error MySQL said: Documentation #2002 – The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured) Connection for controluser as defined in your configuration failed. Hledal jsem v podpoře, zkoušel chybu opravit, ale bez úspěchu. Pak jsem 5.7.3. smazal a nainstaloval nejnovější 5.7.4. Nano, opět stejná chyba. Už jsem s řešením ztratil mnoho času. Pokud někdo znáte řešení, uvítám, jinak Uniserver mažu a instaluji XAMPP, snad to bude lepší.

RE: Access denied

Petr

Odpovědět

Souhlasí mám úplně stejný problém. Server je nainstalovaný na flash paměti a chová se úplně stejně.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Chcete levné webové stránky? Oslovte 2Rsolutions
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  8. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!