JDownloader – pohodlné stahování ze známých webových úložišť

Tagy:  j downloader, jdownloader, rapidshare downloader, stahování, rapidshare, manažer stahování, premium účet, download, downloader

Sponzorované odkazy

JDownloader – pohodlné stahování ze známých webových úložišť

Pokud často využíváte webová úložiště pro sdílení souborů, jako například Rapidshare, časem vás zdlouhavé stahování pomocí vašeho prohlížeče začne otravovat, obzvláště pokud stahujete soubor, který je rozdělen na několik částí. Právě pro ty z vás, které už stereotypní čekání nebaví je tu program JDownloader.

Jede to na Javě

JDownloader je naprogramován v programovacím jazyce Java a z toho vyplývá, že k jeho používání je potřeba mít nainstalovanou platformu Java. Ta je ovšem integrovaná do instalačního balíčku a tak nás to nijak nezatíží. Co je důležitější, Java aplikace jsou kompatibilní se všemi nejpoužívanějšími operačními systémy a tak si přijdou na své i příznivci Linuxu či Macu OS. Při instalaci mě také potěšila přítomnost našeho rodného jazyka ve výběru lokalizace. Je příjemné zjišťovat, že čím dál tím více programů obsahuje i češtinu.

Stahujeme!

Celé stahování je omezeno v podstatě jen na přidání odkazu…

Po instalaci mě program přivítal přívětivým jednoduchým avšak přesto moderním vzhledem. Není potřeba se jím nějak dopodrobna zaobírat a tak přejdeme rovnou k tomu hlavnímu – ke stahování. Nejprve je nutné přidat odkaz nebo odkazy (podle toho zda stahujeme např.: archív o více částech) pomocí položky Odkazy/ Přidat v horním menu. Poté vybereme zda chceme daný soubor po stažení rozbalit (ano ani rozbalovat archívy s JDownloaderem nemusíte) a stiskneme tlačítko Pokračovat. Poté je nutné počkat několik sekund (kolik záleží na serveru, ze kterého stahujeme) a stahování se spustí. Při testování JDownloaderu jsem měl největší obavy o rychlost stahování. Po mích předchozích zkušenostech s podobnými programy, kdy se stahovaní z Rapidsharu sunulo rychlostí 3 KB/s oproti rychlosti 120 KB/s, na kterou jsem byl zvyklý, jsem byl zpočátku k JDownloaderu poněkud skeptický. Moje obavy se však ukázaly jako unáhlené, neboť rychlosti stahování s použitím JDownloaderu se většinou shodovali s klasickým stahováním, a co víc, dokonce se mi někdy zdály i vyšší. Další ze zajímavých funkcí je Premium, jak už z názvu vyplývá souvisí s premium či jinými uživatelskými účty na různých serverech. Takže pokud jste registrovaní na nějakém share serveru či dokonce vlastníte placený premium účet, můžete zadat do JDownloaderu své uživatelské údaje a tak využívat veškeré výhody pramenící z těchto účtu i v JDownloaderu.

Vzhled programu je moderní přesto však zůstává přehledný.

Radovat se z maličkostí

Mimo základních funkcí potřebných ke stahování obsahuje JDownloader i velké množství funkcí méně důležitých. Tyto drobné funkce a doplňky spolu ale významně ovlivňují pohodlnost používání programu. Tyto funkce můžeme spravovat v nabídce Rozšíření, kterou nalezne v záložce Nastavení. Asi nejpraktičtější jsou mini aplikacee JD Unrar (díky Unraru je možné výše zmíněné samorozbalování) a JD Shutdown (vypínání počítače po dokončení stahování). U Unraru je zajímavá možnost vytvořit seznam vašich nejpoužívanějších hesel, která pak Unrar sám dosazuje do zaheslovaných archívů.

Doplňky a rozšíření můžete jednoduše spravovat.

Pár slov závěrem…

JDownloader je výborným pomocníkem každého uživatele, který nechce ztrácet svůj drahocenný čas zdlouhavými stahovacími procedurami na webových úložištích. Pokud k výborné funkčnosti, české lokalizaci a mnoha doplňkovým funkcím, které celý proces stahování ještě usnadňují přičteme fakt, že se jedná o freeware, vychází nám výborný program, který by rozhodně neměl chybět na pevném disku každého, ať už chorobného či jen občasného „stahovače“.

Hodnocení:  95 %

Výhody:

 • příjemné uživatelské prostředí
 • čeština

Stáhnout JDownloader z jdownloader.org.

Sponzorované odkazy:

Článek JDownloader – pohodlné stahování ze známých webových úložišť byl publikován 19. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Nejlepší souborové manažery zdarma
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!