Hamachi download

Tagy:  Hamachi, hamachi.cz, hamachi cz download, hamachi site

Sponzorované odkazy

Hamachi download

Hamachi úvod

Internet jako LAN síť? Že je to nesmysl a nemůže to fungovat? Tak pro všechny skeptické jedince je tu program Hamachi.

Jak to funguje?

Hamachi po vytváří v podstatě VPN (virtuální privátní síť) tunel díky němuž se PC chová jako by bylo součástí LAN sítě. Toto připojení je řízeno servery výrobce a je překvapivě velmi stabilní. Tento systém má tu hlavní výhodu, že data proudí i pokud máte neveřejnou IP adresu, jste schováni za routerem nebo vás poskytovatel připojení používá NAT (překladač adres).

Hamachi si kvůli tomu vytváří i vlastní „virtuální“ síťovou přípojku s názvem Hamachi Network Interface, kterou můžete konfigurovat jako jakoukoliv jinou, takže můžete přidělovat této přípojce sdílení tiskáren a podobné vychytávky. S tím souvisí i přidělení nové IP adresy programem ke stávající.

Interface a ovládání

Po bezproblémové instalaci vás přivítá hlavní okno programu, které jako by z oka vypadlo oblíbenému komunikátoru ICQ… K ovládání slouží pouhá 3 tlačítka. První vypíná nebo zapíná připojení ke všem přihlášených hamachi sítím.Další tlačítko vytváří nové připojení nebo připojení k již existující síti. A poslední slouží k nastavení a vyhledávání nových verzí programu. Díky opravdu jednoduchému nastavování, které je stejně jako celý program v češtině nebude mít nikdo s ničím problém…

Hamachi-Hlavní okno

Hamachi-Hlavní okno

Hamachi-Menu nastavení

Hamachi-Menu nastavení

Pro koho je tedy program určen?

Jednou větou by to bylo pro všechny hráče multiplayerových počítačových her a těch, kteří chtějí sdílet soubory a normální cestou jim to poskytovatel internetu nedovoluje. Hráči si tedy mohou přes Hamachi jednoduše vytvořit vlastní virtuální server ve kterém budou svádět souboje například v Counter – Strike, Unreal Tournament, Warcraft, atd. Sluší se poznamenat, že rychlost sítě tvořené přes Hamachi se řídí podle rychlosti připojení nejpomalejšího hráče. Pokud máte všichni internet s rychlostí 2Mbit/s a jeden hráč má pouze 1Mbit/s, bude se síť řídit právě podle něho. Ostatně stejně to funguje i v plnohodnotné LAN síti.

Plusy Hamachi

freeware (zdarma)
program je česky
jednoduché i pro laika
v naprosté většině případů opravdu funguje

Mínusy Hamachi

Nemůžete si vytvořit vlastní server a program musí využívat server výrobce

Závěr

Hamachi je špičkovým kusem softwaru, který ocení spousta lidí ke kterým jejich poskytovatel internetu nebyl štědrý a různě je limituje. Díky Hamachi alespoň část omezení bude minulostí.

Hodnocení programu : 90%

Hamachi freeware ke stažení zde:
Hamachi download

Dobrý freeware-ocenění pro Hamachi

Dobrý freeware-ocenění pro Hamachi

Sponzorované odkazy:

Článek Hamachi download byl publikován 16. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (8).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Katastrální mapy online
  8. Libimseti.cz
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!