Hamachi download

Tagy:  Hamachi, hamachi.cz, hamachi cz download, hamachi site

Sponzorované odkazy

Hamachi download

Hamachi úvod

Internet jako LAN síť? Že je to nesmysl a nemůže to fungovat? Tak pro všechny skeptické jedince je tu program Hamachi.

Jak to funguje?

Hamachi po vytváří v podstatě VPN (virtuální privátní síť) tunel díky němuž se PC chová jako by bylo součástí LAN sítě. Toto připojení je řízeno servery výrobce a je překvapivě velmi stabilní. Tento systém má tu hlavní výhodu, že data proudí i pokud máte neveřejnou IP adresu, jste schováni za routerem nebo vás poskytovatel připojení používá NAT (překladač adres).

Hamachi si kvůli tomu vytváří i vlastní „virtuální“ síťovou přípojku s názvem Hamachi Network Interface, kterou můžete konfigurovat jako jakoukoliv jinou, takže můžete přidělovat této přípojce sdílení tiskáren a podobné vychytávky. S tím souvisí i přidělení nové IP adresy programem ke stávající.

Interface a ovládání

Po bezproblémové instalaci vás přivítá hlavní okno programu, které jako by z oka vypadlo oblíbenému komunikátoru ICQ… K ovládání slouží pouhá 3 tlačítka. První vypíná nebo zapíná připojení ke všem přihlášených hamachi sítím.Další tlačítko vytváří nové připojení nebo připojení k již existující síti. A poslední slouží k nastavení a vyhledávání nových verzí programu. Díky opravdu jednoduchému nastavování, které je stejně jako celý program v češtině nebude mít nikdo s ničím problém…

Hamachi-Hlavní oknoHamachi-Hlavní okno Hamachi-Menu nastaveníHamachi-Menu nastavení

Pro koho je tedy program určen?

Jednou větou by to bylo pro všechny hráče multiplayerových počítačových her a těch, kteří chtějí sdílet soubory a normální cestou jim to poskytovatel internetu nedovoluje. Hráči si tedy mohou přes Hamachi jednoduše vytvořit vlastní virtuální server ve kterém budou svádět souboje například v Counter – Strike, Unreal Tournament, Warcraft, atd. Sluší se poznamenat, že rychlost sítě tvořené přes Hamachi se řídí podle rychlosti připojení nejpomalejšího hráče. Pokud máte všichni internet s rychlostí 2Mbit/s a jeden hráč má pouze 1Mbit/s, bude se síť řídit právě podle něho. Ostatně stejně to funguje i v plnohodnotné LAN síti.

Plusy Hamachi

freeware (zdarma)
program je česky
jednoduché i pro laika
v naprosté většině případů opravdu funguje

Mínusy Hamachi

Nemůžete si vytvořit vlastní server a program musí využívat server výrobce

Závěr

Hamachi je špičkovým kusem softwaru, který ocení spousta lidí ke kterým jejich poskytovatel internetu nebyl štědrý a různě je limituje. Díky Hamachi alespoň část omezení bude minulostí.

Hodnocení programu : 90%

Hamachi freeware ke stažení zde:
Hamachi download

Dobrý freeware-ocenění pro HamachiDobrý freeware-ocenění pro Hamachi

Článek Hamachi download byl publikován 16. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (8).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...