Hamachi download

Tagy:  Hamachi, hamachi.cz, hamachi cz download, hamachi site

Sponzorované odkazy

Hamachi download

Hamachi úvod

Internet jako LAN síť? Že je to nesmysl a nemůže to fungovat? Tak pro všechny skeptické jedince je tu program Hamachi.

Jak to funguje?

Hamachi po vytváří v podstatě VPN (virtuální privátní síť) tunel díky němuž se PC chová jako by bylo součástí LAN sítě. Toto připojení je řízeno servery výrobce a je překvapivě velmi stabilní. Tento systém má tu hlavní výhodu, že data proudí i pokud máte neveřejnou IP adresu, jste schováni za routerem nebo vás poskytovatel připojení používá NAT (překladač adres).

Hamachi si kvůli tomu vytváří i vlastní „virtuální“ síťovou přípojku s názvem Hamachi Network Interface, kterou můžete konfigurovat jako jakoukoliv jinou, takže můžete přidělovat této přípojce sdílení tiskáren a podobné vychytávky. S tím souvisí i přidělení nové IP adresy programem ke stávající.

Interface a ovládání

Po bezproblémové instalaci vás přivítá hlavní okno programu, které jako by z oka vypadlo oblíbenému komunikátoru ICQ… K ovládání slouží pouhá 3 tlačítka. První vypíná nebo zapíná připojení ke všem přihlášených hamachi sítím.Další tlačítko vytváří nové připojení nebo připojení k již existující síti. A poslední slouží k nastavení a vyhledávání nových verzí programu. Díky opravdu jednoduchému nastavování, které je stejně jako celý program v češtině nebude mít nikdo s ničím problém…

Hamachi-Hlavní oknoHamachi-Hlavní okno Hamachi-Menu nastaveníHamachi-Menu nastavení

Pro koho je tedy program určen?

Jednou větou by to bylo pro všechny hráče multiplayerových počítačových her a těch, kteří chtějí sdílet soubory a normální cestou jim to poskytovatel internetu nedovoluje. Hráči si tedy mohou přes Hamachi jednoduše vytvořit vlastní virtuální server ve kterém budou svádět souboje například v Counter – Strike, Unreal Tournament, Warcraft, atd. Sluší se poznamenat, že rychlost sítě tvořené přes Hamachi se řídí podle rychlosti připojení nejpomalejšího hráče. Pokud máte všichni internet s rychlostí 2Mbit/s a jeden hráč má pouze 1Mbit/s, bude se síť řídit právě podle něho. Ostatně stejně to funguje i v plnohodnotné LAN síti.

Plusy Hamachi

freeware (zdarma)
program je česky
jednoduché i pro laika
v naprosté většině případů opravdu funguje

Mínusy Hamachi

Nemůžete si vytvořit vlastní server a program musí využívat server výrobce

Závěr

Hamachi je špičkovým kusem softwaru, který ocení spousta lidí ke kterým jejich poskytovatel internetu nebyl štědrý a různě je limituje. Díky Hamachi alespoň část omezení bude minulostí.

Hodnocení programu : 90%

Hamachi freeware ke stažení zde:
Hamachi download

Dobrý freeware-ocenění pro HamachiDobrý freeware-ocenění pro Hamachi

Sponzorované odkazy:

Článek Hamachi download byl publikován 16. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (8).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  9. VirtualBox - základy virtualizace
  10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!